Dôvodom má byť rozdielnosť názorov a nespokojnosť s fungovaním strany. Okresná predsedníčka Mária Beňová toto rozhodnutie nekomentovala.

tamajka hynek

Miloš Tamajka je riaditeľom Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny Piešťany. Za stranu Smer-SD bol zvolený do mestského a krajského zastupiteľstva. V minulých voľbách kandidoval na post primátora s heslom: Vráťme život Piešťanom. Spolu s mestským poslancom Michalom Hynekom sú členmi občianskeho združenia Ľudia pre lepšie Piešťany.

„Dôvodom, prečo som odišiel zo Smeru je rozdielnosť názorov na to, ako robiť politiku, ale tiež nespokojnosť s fungovaním strany. Myslím si, že tým je povedané všetko. Nechcem zachádzať do detailov, pretože mojim cieľom teraz nie je útočiť na Smer. Ľudí takéto mediálne útoky a vzájomné ohováranie nezaujíma. Ja sa pozerám dopredu a na to, čo môžem pre Piešťany ako nezávislý politik spraviť,“ uviedol Miloš Tamajka, ktorého strana schválila ako kandidáta na post primátora v blížiacich sa komunálnych voľbách.

„Okresná rada strany Smer-SD sa jednoznačne vyjadrila, že kandidátom na primátora v tohtoročných voľbách má byť Miloš Tamajka. Krajská predsedníčka presadzovala Rema Cicutta, ktorý sa uchádzal o podporu Smeru už aj minulý rok vo voľbách do VÚC, avšak neúspešne. Podľa mojich informácií má primátor eminentný záujem o podporu Smeru aj teraz, tak sa možno s pani Zmajkovičovou dohodnú, aj napriek nesúhlasu členov Smeru v Piešťanoch,“ myslí si Michal Hynek.

Mária Beňová odchod dvoch poslancov nekomentovala, pretože „okresná organizácia neobdržala písomnú žiadosť menovaných o vystúpení zo strany Smer-SD.“ O svojom rozhodnutí obaja informovali v pondelok na sociálnej sieti a podľa Michala Hyneka tiež poslali doporučené listy na adresu okresnej organizácie.

O vzdaní sa poslaneckých mandátov neuvažujú. „Vo voľbách som dostal podporu od voličov ako osoba, a preto nepovažujem za správne vzdať sa mandátu. Obyvateľov Piešťan budem v zastupiteľstve do konca volebného obdobia zastupovať ďalej, tak ako doteraz,“ uzavrel Michal Hynek s tým, že začne zbierať podpisy pod petíciu za svoju kandidatúru ako nezávislého poslanca.

Rovnako chce postupovať aj Miloš Tamajka: „Budem zbierať podpisy pre moju kandidatúru na primátora. Preto moja kandidatúra na primátora bude závisieť od ľudí, či ma podporia ako občianskeho kandidáta.“

Na otázku, či ho niekto nahradí na poste riaditeľa úradu práce, ministerstvo zatiaľ neodpovedalo.

Text: Martin Palkovič Foto: archív

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972