Connect with us

Aktuality

Poslanci správu o činnosti mestskej polície stiahli z rokovania a poslali k policajtom kontrolóra

Published

on

Jedným z bodov rokovania Mestského zastupiteľstva mesta Piešťany vo štvrtok 11. apríla bolo prerokovanie správy o činnosti piešťanskej mestskej polície za rok 2018. Po diskusiu ju poslanci stiahli z rokovania a poslali kontrolóra, aby vykonal kontrolu v zmysle ich uznesenia a na základe podnetov, ktoré prišli primátorovi i poslancom.

V diskusii sa poslankyňa Zuzana Svrčeková pýtala náčelníka mestskej polície Marcela Mihalika na viacero vecí. Nezdalo sa jej použitie a objem financií na tábory, používanie neoznačených vozidiel mestskou políciou, ale aj neodpovedanie na podnety občanov. Následne predložila návrh na uznesenie na vykonanie kontroly mestskej polície zo strany hlavného kontrolóra.

Advertisement
Hello GPT

Náčelník MsP Marcel Mihalik reagoval slovami, že hlavný kontrolór môže prísť pokojne aj zajtra.

Poslanec Remo Cicutto žiadal náčelníka o presnejšiu špecifikáciu rozdelenia a počty pracovníkov po jednotlivých úsekoch. Podľa spracovaných čísel sa mu nezdala efektívna činnosť priestupkového oddelenia. R. Cicutto následne predložil procedurálny návrh na stiahnutie materiálu s tým, že na prerokovanie bude predložený po dopracovaní a po kontrole hlavného kontrolóra. Očakáva, že potom poslanci získajú obraz o stave mestskej polície.

Advertisement
Hello GPT

Primátor Peter Jančovič sa pridal do diskusie s tým, že aj na mestský úrad podobne ako poslancom prišli podnety na prácu mestskej polície. Išlo o podnety zo strany policajtov, i občanov. Poslancov vyzval, aby podnety, ktoré dostali oni, zaslali kontrolórovi do budúceho piatku a ten ich má zaradiť do obsahu kontroly.
-th-

Advertisement
Hello GPT
Pokračovať v čítaní
Advertisement Hello GPT

Populárne články