Priamy prenos debaty s nezávislými poslancami Jozefom Drahovským a Jozefom Malíkom pod názvom Vízie pre Piešťany (zhoda názvu s nedávnou minikonferenciou je čisto náhodná) vysielala súkromná piešťanská televízia v stredu 28. januára o pol ôsmej večer z priestorov Magna Gallery na Teplickej ulici. Členovia Mestského zastupiteľstva hovorili o tom, aké majú plány a vízie oni, čo budú ako volení zástupcovia občanova presadzovať, dotkli sa tiež tém, ktoré v súčasnosti rezonujú – cestovného ruchu, cykloturistiky a zariadení pre seniorov.

radnicaNa úvod sa venovali menšiemu počtu mestských poslancov, pričom obaja diskutujúci zníženie z 25 na 21 hodnotili pozitívne. Moderátorka Barbora Piovarčiová spomenula aj Memorandum naliehavých prác, ktoré iniciatíva Spoločne pre Piešťany prijala pred voľbami a opýtala sa Jozefa Malíka, čo hodnotí ako najnaliehavejšie. Prioritou je podľa Malíka naplniť všetky ciele memoranda, za jeden zo základných do najbližšieho obdobia označil transparentnosť. Ako príklad uviedol sprístupnenie verejnosti zasadnutia komisií aj mestskej rady, čo bude predmetom najbližšieho rokovania zastupiteľstva.

V ďalšej debate sa venovali téme cestovného ruchu. Podľa Jozefa Drahovského by jednou z foriem, ktoré by Piešťany mohli ponúknuť mohol byť aj kongresový turizmus. Jozef Malík doplnil, že jednou z podmienok takejto formy turizmu je aj dostatočná kapacita zariadení.

Poslanci tiež hovorili o bazénoch v Piešťanoch, Malík spomenul, že situácia so športovým plávaním je kritická, lebo jediný krytý bazén v Hoteli Sorea Sĺňava je už zastaralý a môže sa stať, že plavci čoskoro nebudú mať kde v Piešťanoch trénovať. Myslí si, že problematiku plávania treba riešiť  v tomto roku 2015 a ako jedinú, v súčasnosti dostupnú možnosť vidí kúpalisko EVA. Ďalšími témami, ktorým sa v hodinovej debate poslanci venovali boli aj rezort Piešťany, z ktorého vystúpila obec Banka, ďalej dopravná dostupnosť mesta, cyklotrasy, spolupráca v regióne a tiež situácia ohľadom starnutia populácie a chýbajúceho zariadenia pre seniorov.  Celú debatu si môžete pozrieť tu.

IMG_3926

(red)

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972