Kolóny v centre Piešťan nedávno spôsobila nehoda na Krajinskom moste, ale aj opätovné frézovanie vozovky pod Červenou vežou. V tejto súvislosti vodiči stále často hľadajú informácie o dopravnej situácii v okolí jediného cestného premostenia Váhu v Piešťanoch na portáli krajinskymost.sk.

Jednoduchá web stránka, ktorej návštevníci vidia aktuálnu dopravnú situáciu na Krajinskom moste, zaznamenala za uplynulých 30 dní 13 370 zobrazení. Priamy prenos z kamery snímajúce Krajinskú cestu je dostupný nonstop, viacerí si však tento týždeň všimli krátky výpadok.

„Počas utorňajšieho dopoludnia (8. septembra) sme obdržali viacero otázok týkajúcich sa funkčnosti portálu krajinskymost.sk a nefunkčného kamerového streamu. Mrzí nás, že sme museli na nevyhnutnú dobu tento stream obmedziť, aktuálne je portál opäť plne funkčný,“ uvádza piešťanská IT firma Lombard, ktorá webstránku prevádzkuje: „Zároveň nás však veľmi teší, že slúži svojmu účelu a ľudia ho skutočne sledujú. Dôvodom, prečo došlo k tomuto obmedzeniu, sú práce od popoludnia 7. septembra do poludňajších hodín 8. septembra, ktoré prebiehali na nasádzaní novej technológie hraničných routerov. Do používaných technológií neustále investujeme, vďaka čomu stále zdokonaľujeme naše služby.“

V najbližších týždňoch a mesiacoch môžu dopravnú situáciu na Krajinskom moste krátkodobo obmedziť stavebné práce súvisiace s rekonštrukciou lávky. Neskôr to bude pripravovaná oprave cesty z obce Banka po horský priechod Havran.

Text: Martin Palkovič Foto: Erik Ďuriš

About PNKYSK

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972