Ponáhľal sa z roboty do roboty, stálo ho to 800 eur

Ponáhľal sa z roboty do roboty, stálo ho to 800 eur

1. apríla 2019 Off Od PNky.sk

Trenčianski diaľniční policajti vykonávajú dohľad nad bezpečnosťou a plynulosťou cestnej premávky nepretržite. Aj v nočných hodinách. Počas nočnej služby namerali mladého vodiča VW Golf, ktorý prekročil maximálnu povolenú rýchlosť na diaľnici o 86 km/hod a jazdil rýchlosťou 216 km/hodinu. Ponáhľal sa vraj z roboty do roboty.

24- ročného Dominika z  okresu Spišská Nová Ves na vozidle VW Golf policajti cestným rýchlomerom Ramer 7 M-M namerali na diaľnici D1 medzi Trenčínom a Chocholnou v smere jazdy na Bratislavu. 

V utorok 26. marca si o 22.06 h „trielil“ rýchlosťou 216 km/hod. Z uvedeného dôvodu ho predpísaným spôsobom zastavili.

„Pri kontrole bol vodič vyzvaný, k predloženiu dokladov potrebných k vedeniu vozidla a následne, aby sa podrobil dychovej skúške na zistenie prítomnosti alkoholu v dychu. U mladého vodiča bola dychová skúška negatívna. Za prekročenie maximálnej povolenej rýchlosti na diaľnici mu bola uložená bloková pokuta 800 €, ktorú policajtom zaplatil priamo na mieste. Ako dôvod prekročenia rýchlosti mal diaľničným policajtom uviesť že sa ponáhľa z jednej roboty do druhej,“ uvidela trenčianska krajská policajná hovorkyňa Elena Antalová.

Diaľniční policajti budú v kontrolách merania rýchlosti jazdy pokračovať aj naďalej. Rýchlosť jazdy je jedna z najčastejších príčin zavinenia dopravných nehôd! Títo vodiči svojou riskantnou a rýchlou jazdou ohrozujú nielen seba, ale aj ostatných účastníkov cestnej premávky.

TS KR PZ Trenčín