Aktuality

Pomôžte sociálne slabším rodinám pripraviť sa na nový školský rok

By 23. júla 2013No Comments

Slovenská katolícka charita organizuje zbierku školských pomôcok pre deti zo sociálne slabších rodín. Žiaci, študenti, rodičia i celá široká verejnosť môže počas letných prázdnin darovať nové alebo už použité školské pomôcky a pomôcť rodinám v núdzi pripraviť sa na nový školský rok.

„Môžete napríklad darovať použité, no stále funkčné perá, farbičky, pravítka, kružidlá, zošity, vodové aj temperové farby, peračníky či zachovalé školské tašky. Vyzbierané veci budú môcť ďalej slúžiť deťom zo sociálne slabších rodín, deťom z charitných detských domovov a rómskych rodín po celom Slovensku,“ povedala koordinátorka Centier pomoci človeku Zuzana Ryšková.

Trnavská arcidiecézna charita sa do zbierky sa zapája aj prostredníctvom svojej pobočky v Piešťanoch. Školské potreby a pomôcky môžu ľudia doniesť do Centra pomoci človeku na Kukučínovej ulici č. 21 každý pracovný deň okrem utorka v čase od 9.00 do 14.00 h alebo si môžu dohodnúť stretnutie na tel. čísle 0948 141 520 a e-mailovej adrese tomas.jankech@charitatt.sk .

„Školské potreby a pomôcky na konci augusta rozdáme našim klientom-rodinám s deťmi v školskom veku a budeme o daroch informovať prostredníctvom médií aj našej webovej stránky www.charitatt.sk. Ďakujeme všetkým darcom a prajeme pekné letné dni,“ uzavrela Zuzana Ryšková.

Text: Tlačová správa

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972