Slováci minulý rok počas úspešnej akcie Zbierka potravín darovali charite trvanlivé potraviny  za 26-tisíc eur a 20 % z tejto sumy pridal obchodný reťazec. Zbierka sa koná i tento rok v novembri a vy môžete prispieť tiež svojou účasťou – ako dobrovoľníci.

charita

REKLAMA

kia akcia

V Piešťanoch sa Zbierka potravín 2014 uskutoční  v OD Tesco od pondelka  10. do soboty 16. novembra. Koordinátorka zbierky Zuzana Ryšková z Trnavskej arcidiecéznej charity vyzýva dobrovoľníkov, ktorí by boli ochotní počas tejto akcie rozdávať letáčiky a preberať od ľudí darované tovary, aby sa prihlásili do 25. októbra na jej tel. čísle 0910 788 031 alebo e-mailom na zuzana.ryskova@charitatt.sk. „V uvedených pracovných dňoch v čase od druhej popoludní do ôsmej večer a v sobotu od desiatej do siedmej bude v Tescu vždy dvojica alebo aj viacej ľudí, dobrovoľníkov. Ich práca bude spočívať v rozdávani letáčikov o potravinovej zbierke, o našej organizácii alebo budú  sedieť pri stolíku a pri sebe budú mať nákupný vozík s označením zbierky, do ktorého ľudia môžu odkladať nakúpený tovar, ktorý nám budú chcieť darovať,“ uvádza Z. Ryšková. Okrem trvanlivých potravín môžete darovať aj predmety osobnej hygieny a drogériu.

Vyzbieraný tovar prevezú do centra na A. Hlinku 41 v Piešťanoch, odkiaľ ho budú už v priebehu novembra  distribuovať sociálne slabým rodinám v meste a okolí. „Príhovorcami za príjemcov bude napríklad mesto alebo sociálne organizácie, ktoré v meste pôsobia, jednoducho, čo sa nazbiera v Piešťanoch, tu sa aj použije,“ dopĺňa koordinátorka.

Celosvetovú akciu, zameranú za darovanie trvanlivých potravín u nás zastrešujú organizácie Slovenská katolícka charita, Depaul Slovensko a organizuje ju spoločnosť Tesco Stores SR, a.s. Vyzbierané potraviny a drogériu použijú v charitných domovoch na celom Slovensku pre ľudí bez domova, sociálne slabé rodiny a klientov zariadení charity. Tesco pridá k zbierke finančný dar vo výške 20% zo sumy vyzbieraných potravín.

Zdroj: Tlačová správa, foto: Trnavská arcidiecézna charita

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972