Vyjdite z chrámov a choďte medzi ľudí, odporúča veriacim nový pápež František. Farnosť sv. Cyrila a Metoda v Piešťanoch jeho odporúčanie splnila. Polnočná svätá omša sa dnes v noci konala na Námestí slobody.

[singlepic id=50096 w= h= float=center]

Na slová svätého odkázal kňaz Peter Sabol hneď v jej úvode a počas kázne spomenul aj sv. Františka z Assisi, podľa ktorého si nový pápež zvolil meno. Slúženie svätej omše na námestí bolo pre Piešťany historickou udalosťou.

Asi dve stovky veriacich neodradilo z účasti na nej ani nepríjemné počasie. Organizátori kvôli silnému vetru zvažovali, či svätú omšu predsa len nepresunú do neďalekého Kostola sv. Cyrila a Metoda, ale ako na záver zhodnotil Peter Sabol, dielo sa podarilo. A to práve v roku, keď si pripomíname okrúhle výročie príchodu vierozvestcov.

Polnočnou omšou vyvrcholilo pre kresťanov po celom svete adventné obdobie, počas ktorého sa pripravovali na Vianoce. Tie sú sviatkom narodenia Ježiša Krista a v rímskokatolíckej cirkvi zahŕňajú obdobie od Štedrého dňa do nedele nasledujúcej po Troch kráľoch.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=QfAWXNaNh6A[/youtube]

Text: Martin Palkovič Foto: Martin Palkovič, Tomáš Hudcovič

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972