Informácie o tom, že v okolí obce Horná Streda napadol muž v maske troch ľudí, policajná hovorkyňa poprela. Kriminalisti vyšetrujú tri podobné prípady, tie sa však stali na iných miestach a za odlišných okolností.

policia pomahat a chranit 600

Zvesti o maskovanom útočníkovi, ktorý v uplynulých dňoch pri Hornej Strede vyskočil z kukuričného poľa s nožom v ruke, Elena Antalová poprela. Vo verejnosti sa pritom šíria legendy, že už zranil troch ľudí, z toho jedného vážne. Podľa trenčianskej policajnej hovorkyne to nie je pravda. Tamojší kriminalisti však vyšetrujú tri prípady napadnutia. Pri dvoch z nich mal útočník nôž. Spôsobil ním ľahké, povrchové zranenia.

Skutky sa stali medzi 23. a 29. júlom vo večerných hodinách. „V prvom prípade vybehol podozrivý z kukurice a nožom poranil poškodeného na ramene – povrchové zranenia. V druhom prípade zakričal priamo v obci na cyklistu, že ho zabije. Ihneď po vyhrážke sa podozrivý rozbehol opačným smerom ako išiel cyklista, čiže ani cyklistu nenapadol,“ informovala Elena Antalová.

Dodala, že oba prípady sa odohrali v obci Potvorice. Popisy páchateľov sú mierne odlišné, ale masku nemali.

Tá bola použitá až pri napadnutí v Považanoch. „Na hlavnej ceste, pri obecnom úrade, vyskočil podozrivý spoza budovy s kuklou na tvári.“ Aj tentoraz bol útok mierený na cyklistu. Ten sa však bránil a agresora udrel do tváre. Potom ho útočník zranil nožom na ramene a ušiel.

„V ani jednom prípade nešlo o útok vedený na dôležitý orgán – hlavu, krk, hrudník. Či ide skutočne o toho istého páchateľa, sa nepodarilo zistiť ani potvrdiť. V okolí obce Horná Streda ani Lúka nie je zaznamenaný takýto prípad, reakcie ľudí o možnom pohybe takejto osoby nastali až po zverejnení v médiách,“ pokračovala hovorkyňa.

Polícia podľa jej slov v obciach zvýšila počet hliadok. „Bola preverovaná aj jedna osoba, avšak bez pozitívneho výsledku.“

Text: Martin Palkovič Ilustr. foto: archív

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972