Connect with us

Aktuality

Polícia zverejňuje miesta kontroly, rozsiahla akcia už zajtra

Published

on

Polícia vyhodnotila podnety občanov a zostavila zoznam miest, kde bude merať rýchlosť. Už v sobotu 25. novembra sa môžete pozrieť ako policajti preverujú dodržiavanie predpisov v týchto úsekoch. Práve neprimeraná rýchlosť jazdy je prvou najčastejšou príčinou vzniku smrteľných dopravných nehôd a druhou najčastejšou príčinou vzniku dopravných nehôd. Príslušníkov polície bude možné stretnúť na takmer 400 rôznych miestach po celom území Slovenska.

„Aj z tohto dôvodu, aby sme prispeli k znižovaniu nehodovosti a následkov dopravných nehôd, sme sa rozhodli pripraviť dopravno-preventívnu akciu zameranú najmä na dodržiavanie najvyššej dovolenej a ustanovenej rýchlosti jazdy v úzkej spolupráci s občanmi,“ uvádza v správe Denisa Baloghová, hovorkyňa Prezídia Policajného zboru.

Advertisement
Hello GPT

Zdá sa, že sa táto akcia verejnosti zapáčila. Svoje tipy a návrhy nám posielali občania už oveľa skôr pred oficiálnym termínom a ešte aj po jeho ukončení. Samozrejme, aj tieto podnety započítali a vyhodnotili poverení policajti. V období od 10. do 17. novembra 2017 nahlásili občania takmer 450 podnetov a navrhli kontrolovať dodržiavanie predpisov na viac ako 500 miestach. Využitých bude takmer 400 podnetov, tie ďalšie neboli vhodné z hľadiska bezpečnosti pri zastavovaní vozidiel.

„Na záver ešte pripomíname, že tých vodičov, ktorí budú mať veľmi „ťažkú nohu na plyne“ vyrieši polícia za spáchanie závažného priestupku nekompromisne napriek tomu, že ide o dopravno-preventívnu akciu,“ dopĺňa Denisa Baloghová.

Advertisement
Hello GPT

Kontroly v Piešťanoch a okolí:
Moravany n. Váhom
– Kostecká vjazd od obce Ducové, smerom k uliciam Sadová, Pálenická

Piešťany
– Teplická kaplnka, Budik, Pizza Bandi
– Krajinská „veľká svetelná križovatka,prechody pri autobusových zastávkach, pri TSU“
– Staničná
– Teplická od LoLoca smerom na stanicu
– A. Hlinku od Kocky na stanicu
– Hollého zátačka pri odbočke na Hviezdoslavovu
– Dominika Tatarku pri obchode Car Center

Advertisement
Hello GPT

Dubovany
– výjazd smer Madunice

Veľké Kostoľany
– Trnavská cesta

Advertisement
Hello GPT

-Prezídium Policajného zboru-

Advertisement
Hello GPT
Pokračovať v čítaní
Advertisement Hello GPT

Populárne články