Polícia zverejnila výsledky pondeľňajšieho zásahu proti „autíčkarom“

Polícia zverejnila výsledky pondeľňajšieho zásahu proti „autíčkarom“

7. novembra 2018 Off Od PNky.sk

Policajti v pondelok 5. novembra vykonali raziu v objektoch gangu autíčkarov. Prehliadky sa uskutočnili aj v Leopoldove a Hlohovci – Šulekove. Dnes polícia na svojej oficiálnej facebookovej stránke zverejnila podrobnejšie informácie z akcie ako aj fotografie zo zásahu.

„Policajti z Bratislavy IV po intenzívnej práci objasnili vyčíňanie štvorice mužov, ktorí za dva roky ukradli z Bratislavy autá v hodnote viac ako 70 000 €. V spolupráci s policajtmi z Nitry, Trenčína a Banskej Bystrice, príslušníkmi Pohotovostných policajných útvarov, Útvaru osobitného určenia, ale aj expertmi z Kriminalisticko expertízneho útvaru, hasičmi a Letkou MV SR zadržali štyroch mužov a vykonali prehliadky viacerých priestorov. Počas prehliadok bolo zaistených celkovo 29 motorových vozidiel, rôzne riadiace jednotky, rušičky, vstavané autorádia s navigáciami, viaceré elektronické komponenty motorových vozidiel ako aj rôzne náhradné diely motorových vozidiel,“ informovali policajti.

Vyšetrovateľom Policajného zboru bol v tejto súvislosti spracovaný podnet k návrhu na väzobné stíhanie obvinených osôb. Obvinení na rozhodnutie sudcu o  vzatí do väzby v súčasnosti čakajú v cele policajného zaistenia. Za uvedené konanie hrozí v zmysle trestného zákona trest odňatia slobody na tri až desať rokov.

Zdroj a foto: Polícia SR