Connect with us

Aktuality

Polícia vyzýva seniorov k ostražitosti

Published

on

Vyšetrovateľ kriminálnej polície v Trnave obvinil 33-ročného Martina z Nového Tekova z okresu Levice z prečinu porušovania domovej slobody. V piatok 30. októbra krátko po ôsmej hodine večer preskočil vyše dva metre vysokú kovovú bránu na oplotení rodinného domu v obci Križovany nad Dudváhom. Následne prešiel k uzamknutým dverám na dome a zaklopal. Keď mu 81-ročná majiteľka otvorila chytil ju za ramená a vtlačil dovnútra.

Vchodové dvere za sebou zamkol a kričal, aby ho žena zachránila, lebo po ňom strieľajú. Starenka, našťastie, zachovala duchaprítomnosť, zatelefonovala na políciu a tiež svojmu synovi, ktorý býva v susedstve. Syn prišiel okamžite a muža do príchodu polície zadržal. Majiteľke domu nebolo spôsobené žiadne zranenie a ani žiadna škoda. Po vznesení obvinenia z porušovania domovej slobody sudca rozhodol o väzobnom stíhaní obvineného, pričom polícia ho včera eskortovala do výkonu väzby. V zmysle zákona môže byť páchateľ potrestaný odňatím slobody na jeden až päť rokov.

Advertisement
Hello GPT

„Polícia upozorňuje seniorov, aby sa najprv presvedčili, kto je za dverami a nevpúšťali do príbytkov cudzie osoby. Môžu tak urobiť jednoduchým opýtaním „kto je tam“ a zariadiť sa podľa odpovede. Vhodné je mať na dverách nainštalovaný priezor. V prípade, ak sa domáha vpustenia do bytu neznámy človek, odporúčame nechať dvere zamknuté a zatelefonovať na políciu, ako to správne urobila aj pani z Križovian. Správne bolo aj to, že zatelefonovala synovi, ktorý bol nablízku a mohol včas prísť a neznámeho muža zadržať.
V zmysle trestného poriadku osobnú slobodu osoby, ktorá bola pristihnutá pri trestnom čine alebo bezprostredne po ňom môže obmedziť ktokoľvek, ak je to potrebné na zistenie jej totožnosti, zabránenie úteku, zabezpečenie dôkazov alebo na zabránenie ďalšiemu páchaniu trestnej činnosti a následne ju odovzdať polícii,“ napísala v tlačovej správe Martina Kredatusová z Policajného zboru v Trnave

-lt/zdroj: Tlačová práva Krajské riaditeľstvo policajného zboru v Trnave-

Advertisement
Hello GPT
Pokračovať v čítaní
Advertisement Hello GPT

Populárne články