Polícia už „pomáha a chráni“ aj na facebooku

Polícia už „pomáha a chráni“ aj na facebooku

5. apríla 2017 Off Od PNky.sk

Policajný zbor má od 3. apríla 2017 vlastnú stránku na najväčšej sociálnej sieti Facebook. Pod názvom Polícia Slovenskej republiky bude širokej verejnosti denne prinášať aktuality a zaujímavé témy týkajúce sa činnosti všetkých zložiek PZ. Na stránkach sa dozviete napríklad rôzne aktuálne informácie, výzvy týkajúce sa pátraní po nezvestných a hľadaných osôb, o zásahoch elitných jednotiek, ale aj rôzne informácie ohľadom prevencie kriminality a mnoho ďalšieho.

„Som rád, že sa komunikácia Policajného zboru rozšírila o fenoném Facebook, ktorý je na Slovensku najpopulárnejšou sociálnou sieťou. Vďaka exkluzívnemu obsahu budú mať návštevníci stránky príležitosť spoznať každodennú prácu príslušníkov Policajného zboru, pri ktorej neraz nasadzujú vlastné životy,“ povedal podpredseda vlády a minister vnútra Robert Kaliňák.

„Radi by sme sa prostredníctvom modernej komunikácie priblížili viac k verejnosti, ktorá nám je vo viacerých prípadoch nápomocná pri objasňovaní trestnej činnosti. Policajti sú často vnímaní ako tí, ktorí len rozdávajú pokuty. Verím, že Facebook poskytne našim spoluobčanom skutočný pohľad na činnosť Policajného zboru,“ povedal prezident Policajného zboru Tibor Gašpar.

Stránka Polícia Slovenskej republiky bude informovať verejnosť o aktualitách týkajúcich sa policajných zásahov, o závažných dopravných nehodách a dopravných obmedzeniach, ako aj o každodennej činnosti Policajného zboru. Súčasťou ďalšieho obsahu budú témy zamerané na prevenciu, pátranie po osobách, ale napríklad aj na zvieratá pracujúce v zbore či jeho samotnú históriu. Na obsahu stránky sa bude môcť podieľať každý príslušník Policajného zboru.

-TS Oddelenie komunikácie a prevencie kancelária prezidenta Policajného zboru-