Polícia podpaľača, ktorý zapálil aj stan s človekom, chytila

Polícia podpaľača, ktorý zapálil aj stan s človekom, chytila

9. mája 2019 Off Od PNky.sk

Z pondelka 6. mája na utorok 7. mája mali bezpečnostné a záchranné zložky v Piešťanoch rušnú noc. Hasiči museli likvidovať viacero požiarov, záchranári zabezpečiť starostlivosť o popáleného muža a policajti zistiť, kto je podpaľačom. Za všetkými udalosťami je muž z Ružindola, ktorý žije ako bezdomovec. Policajti ho už chytili a bol spracovaný podnet na jeho väzobné stíhanie.

Ilustr. foto

„Počas tejto noci zasahovalo v Piešťanoch viacero policajných hliadok. Neznámy páchateľ zapálil najprv auto na Rekreačnej ulici, následne vhodil zápalnú fľašu do stanu v Lodenici. V dôsledku toho bol zranený bezdomovec, ktorý bol s popáleninami prevezený do nemocnice,“ popisuje priebeh udalostí Martina Kredatusová, hovorkyňa Krajského riaditeľstva policajného zboru v Trnave.

Páchateľ následne na Lipovej ulici v Piešťanoch zapálil vchodové dvere na byte a smetnú nádobu na ulici Andreja Hlinku. „Pri poškodzovaní auta železnou tyčou na Teplickej ulici ho, aj vďaka všímavosti a spolupráci občanov, polícia obmedzila na osobnej slobode. 44 ročný muž z Ružindola, ktorý žije ako bezdomovec, bol v 4 prípadoch obvinený z poškodzovania cudzej veci a bol zároveň spracovaný podnet na jeho väzobné stíhanie,“ informovala M. Kredatusová.

-red-