Polícia pátra po totožnosti ženy, ktorá okradla 52 ročnú Trnavčanku v nedeľu 27. septembra. V obchode s odevmi v centre mesta Trnava jej počas nákupov neznáma žena najskôr odzipsovala kabelku a potom sa k žene opäť priblížila. Aj napriek tomu, že poškodená pani nebola sama, podarilo sa jej z kabelky ukradnúť peňaženku, v ktorej bolo 350 eur. Polícia zároveň nabáda k zvýšeniu opatrnosti a ostražitosti, aby občania predišli krádeži a neprišli okrem peňazí aj rôzne doklady či cennosti.

2015-09-28_143743

 

Okradnutá žena si peniaze len pár minút pred tým vybrala z bankomatu. Krádež zistila až pri ďalšom nákupe a vrátila sa späť do predajne. Predavačka jej už potom podala len prázdnu peňaženku s dokladmi, ktorú našli pohodenú v predajni. Polícia začala vo veci trestné stíhanie pre prečin krádeže. Ak ste ženu na záberoch z bezpečnostných kamier spoznali, akékoľvek informácie o nej môžete poskytnúť na policajné číslo 158 alebo na najbližšom útvare polície.

2015-09-28_1442082015-09-28_143905„Polícia aj v tejto súvislosti apeluje na občanov, aby pri nákupoch pamätali na svoje osobné veci. Kabelky, najmä tzv. „crossbody“ tašky odporúčame nosiť vpredu, riadne zapnuté. V prípade, že je v predajni viac ľudí, skontrolujte si okolo seba situáciu. Keď cítite, že sa ľudia začínajú na seba viac tlačiť, presuňte sa iné miesto a pevne si tašku pridržte. Pri väčšom obnose peňazí je vhodné, aby ste si peniaze rozdelili a uschovali na viaceré miesta. Krádežou peňaženky prichádzajú ľudia zväčša nielen o peniaze, ale aj o doklady, kľúče od auta, mobilné telefóny a iné cennosti. Najlepšia prevencia je preto opatrnosť,“ napísala Mária Linkešová z Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Trnave

-lt/zdroj: Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Trnave-

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972