Connect with us

Aktuality

Polícia pátra po Silvii a Petrovi, odcudziť mali predmety za viac ako 100 000 eur

Published

on

Galantská polícia sa zaoberá závažnou krádežou v obci Veľká Mača, z ktorej sú podozriví 29 ročný Peter Rigó spolu s 34 ročnou Silviou Karalovou. Po podozrivých osobách vyhlásili policajti celoštátne pátranie a v piatok 3. júna zistili ich miestne pomery. Pred obyvateľmi obce vystupovali ako rodina s chlapcom do 15 rokov. Počas konania bohoslužby v miestnom kostole využili príležitosť a v podvečerných hodinách sa vlámali do priestorov fary, kde odcudzili niekoľkotisícovú hotovosť, zlaté a strieborné predmety za viac ako 100 000 eur. Pri pátraní po podozrivých osobách sa polícia obracia aj na pomoc občanov.

„Na základe získaných informácií polícia stotožnila podozrivé osoby, vykonala domovú prehliadku v mestskej časti Ružinov v Bratislave, kde sa obe osoby majú dlhšie zdržiavať. Policajti na mieste zaistili vozidlo, ktoré malo byť použité pri krádeži. Vyšetrovateľ ich na základe dôkazov obvinil zo zločinu krádeže a prečinu porušovania domovej slobody, za čo im hrozí trest odňatia slobody na 3 až 10 rokov. Obe osoby sa už v minulosti dopustili majetkovej trestnej činnosti, nielen v Trnavskom kraji. V ten istý deň došlo ku krádeži aj v susednej fare v obci Abrahám, kde zmizli stravné lístky a 300 eurová hotovosť. Polícia pracuje aj s verziou, že na svedomí ju môže mať práve spomínaná dvojica,“ informuje o prípade Mária Linkešová, z Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trnave.

Advertisement
Hello GPT

34 ročná Silvia Karalová z obce Slavošovce okr. Rožnava je štíhlej postavy, snedej pleti, má tmavé dlhé vlasy a tmavé oči. Žena sa môže pohybovať v sprievode svojich 6 detí vo veku od 16 do 4 rokov.

29 ročný Peter Rigó z obce Veľké Blahovo, okr. Dunajská Streda je stredne vysoký, chudej postavy. Má krátke vlasy, tmavej farby a výrazné uši.

Advertisement
Hello GPT

Obe osoby sa môžu pohybovať po celom území Slovenska. Akékoľvek informácie o podozrivých osobách môžu občania nahlásiť najbližšej hliadke polície alebo zavolať na číslo 158.

-lt/Zdroj a foto: Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Trnave-

Advertisement
Hello GPT
Advertisement
Hello GPT
Pokračovať v čítaní
Advertisement Hello GPT

Populárne články