Connect with us

Aktuality

Polícia pátra po kamióne – vytlačil autobus z cesty a ušiel

Published

on

Policajti pátrajú po kamionistovi, ktorý v stredu popoludní vytlačil v zákrute na Banke z cesty linkový autobus a z miesta nehody ušiel. Podľa posledných informácií vodič kamiónu pravdepodobne dostal šmyk. Autobus skončil v poli a ako tvrdí jeden zo svedkov, len vďaka duchaprítomnosti jeho šoféra sa neprevrátil a nikto sa vážnejšie nezranil.

„Polícia bola v stredu poobede privolaná k dopravnej nehode linkového autobusu, ktorý prevážal cestujúcich na trase Nová Lehota a Piešťany,“ uvádza krajská policajná hovorkyňa Mária Linkešová. „V obci Banka pri prejazde ostrou zákrutou dostal vodič kamiónu pravdepodobne šmyk a autobus vytlačil mimo cestu.“ Pri nehode sa nik vážnejšie nezranil. Políciu zavolal vodič autobusu. Kamionista na ich príchod nečakal, a tak policajti teraz po ňom pátrajú.  „Presné okolnosti nehody polícia naďalej zisťuje. Vodič kamiónu je zároveň podozrivý aj z toho, že si nesplnil povinnosti, ktoré mu ukladá zákon pri dopravnej nehode.“

Informácie z „prvej ruky“ nám poslal aj jeden z čitateľov, ktorého manželka bola priamou účastníčkou nehody. „Manželka v autobuse bola. Kamión zadným návesom do autobusu narazil v jeho jazdnej dráhe, a iba vďaka bravúrnej reakcii vodiča sa autobus neprevrátil,“ píše. Ďalej vyjadruje sklamanie z toho, že nikto z prizerajúcich, ani ďalší vodiči nezastavili, aby ľuďom v autobuse pomohli. „Obyvatelia náprotivných domov sa iba prizerali a desať minút po nehode nezastavilo žiadne z okoloidúcich áut.“ Podľa čitateľa, hoci policajti o utekajúcom kamióne vedeli okamžite a dostali hneď aj zoznam svedkov, deň po nehode ich ešte nekontaktovali.

Na mieste zasahovali aj piešťanskí hasiči. „Dňa 05. augusta 2015 približne o 18.00 hod. bola ohlásená dopravná nehoda autobusu na ceste č. II/507 pri obci Banka v smere na obec Moravany nad Váhom (okres Piešťany). Autobus s 13 cestujúcimi sa nachádzal mimo vozovky na priľahlom poli. Vozidlo bolo hasičmi skontrolované, bolo bez viditeľných mechanických poškodení a bez úniku prevádzkových kvapalín. Na vozidle hasiči vykonali protipožiarne opatrenia,“ uvádza sa v stanovisku krajského hovorcu Hasičského a záchranného zboru Tomáša Bílika. Pri nehode utrpeli dvaja cestujúci zranenia, ktoré im  mieste ošetrili záchranári.

Článok o nehode, ktorý sme zverejnili v stredu večer, vyvolal veľa emotívnych reakcií čitateľov aj na FB stránke PNiek. Podľa niektorých ide nielen o nebezpečnú zákrutu, ale často na tomto úseku kamionisti nedodržiavajú rýchlosť.

Podľa informácií , ktoré priniesol Piešťanský denník v prípade stredajšej nehody išlo kamión značky MANN s prívesom, zelenej farby.

-red-, foto: Katarína Menyhadt, ilustr. foto: archív PNky

Čítajte tiež: Na nebezpečnej zákrute na konci Banky havaroval autobus a skončil v poli

Aktuality

Veľkú noc sprítomňuje pri kostole sv. Štefana aj nasvietený kríž

Published

on

By

Po scéne z Kalvárie, ktorou sa členky Materského centra Úsmev a dobrovoľníci snažili navodiť a priblížiť veľkonočnú atmosféru, pripravili aj ďalšiu symbolickú výzdobu. Pri severných dverách kostola sv. Štefana postavili nasvietený kríž symbolizujúci utrpenie i nádej Veľkej noci.

Hoci sa v posledných dňoch pandemická situácie pomaly zlepšuje, stále je otázne, či bude možné sláviť Veľkonočné sviatky počas obradov prístupných verejnosti. I preto zástupkyne Materského centra Úsmev a ďalší dobrovoľníci rozmýšľali už vopred ako pomôcť pri prežívaní sviatkov. Ich kreativita je známa, a tak i tento raz prišli so zaujímavými nápadmi.

Inštalácia scény z kalvárie pri farskom dvore už niekoľko týždňov  nabáda ľudí zastaviť sa a zamyslieť. Rodiny s deťmi ju majú ako cieľ svojej vychádzky, keď rodičia môžu deťom priblížiť, čo sa dialo počas veľkonočného trojdnia.

Kríž stojaci na Mariánskom námestí pri severných dverách kostola sv. Štefana prináša svetlo. Svetlo nádeje, že po smrti prichádza zmŕtvychvstanie a nový život. Veriaci pri ňom môžu rozjímať nad veľkonočnými udalosťami zo svojej perspektívy, ale prináša dôvod na zamyslenie i pre neveriacich.

-th-

 

Continue Reading

Aktuality

Hygienik neodporúča otvorenie piešťanských škôl a škôlok v plnom rozsahu

Published

on

By

Epidemiologická situácia v okrese Piešťany sa zlepšila, ale regionálny hygienik neodporúča otvorenie škôl a škôlok v plnom rozsahu. Prezenčnú výučbu až po veľkonočných sviatkoch avizuje aj trnavská radnica. Hlohovec s ňou začína už od pondelka 22. marca.

Ešte jeden alebo dva týždne budú školy a škôlky v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Piešťany otvorené iba pre deti rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu. V závere včerajšieho (18. 3.) rokovania mestského zastupiteľstva to povedal primátor Peter Jančovič.

Piešťanský región bude podľa COVID automatu od 22. marca zaradený medzi okresy s III. stupňom varovania (bordové), v ktorom je povolené prezenčné vyučovanie v materských školách aj na I. stupni základných škôl. Taktiež sa môžu do lavíc vrátiť deti, ktoré sa nevedia učiť dištančne aj žiaci koncových ročníkov základných a stredných škôl. Rozhodnutie je na zriaďovateľoch, ktorí by sa mali riadiť stanoviskom hygienika.

Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave neodporúča v okrese Piešťany prevádzkovať prezenčnú výučbu od 22. marca. Pre okresy Trnava a Hlohovec je jeho stanovisko miernejšie.

Piešťanská radnica preto otvorenie škôl nateraz odkladá. „Incidencia je u nás vyššia ako v Hlohovci a v Trnave, ale situácia sa zlepšuje. Keď som sa o tom rozprával s regionálnym hygienikom, povedal, nech počkáme,“ vysvetlil primátor Peter Jančovič s tým, že by to malo trvať ešte jeden až dva týždne.

V takom prípade by sa deti vrátili do materských škôl a na I. stupeň základných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Piešťany až po veľkonočných sviatkoch, teda 7. apríla.

O tomto termíne hovorí aj trnavská radnica s tým, že otvorenie by znamenalo okamžitý nárast mobility. Mesto Hlohovec začína s prezenčnou výučbou už 22. marca.

O rovnakom dátume začiatku prezenčnej výučby študentov končiacich ročníkov stredných škôl vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti informoval Trnavský samosprávny kraj (TTSK). Dohromady ich je približne 3 400. Školy sú od nich oprávnené žiadať potvrdenie o negatívnom výsledku testu na ochorenie covid-19, ktorý nie je starší ako sedem dní.

„V interiéri zároveň platí povinnosť prekrytia horných dýchacích ciest respirátorom triedy minimálne FFP2. V školách budú platiť prísne hygienické a protiepidemiologické opatrenia. Situáciu v súvislosti s nástupom do škôl bude župa monitorovať a v prípade potreby operatívne prijímať ďalšie opatrenia,“ uviedol Stanislav Pravda, riaditeľ Odboru školstva Úradu TTSK.

Kraj zatiaľ neobnoví prevádzku školských internátov okrem ubytovania študentov končiacich ročníkov stredných zdravotníckych škôl. Jednotlivé stredné školy budú zisťovať záujem žiakov aj učiteľov o stravovanie a podľa toho prispôsobia otváranie jedální.

Vyučovací proces študentov nekončiacich ročníkov 50 župných stredných škôl bude pokračovať dištančnou formou aj po pondelku 22. marca. Župa po dohode so zmluvnými dopravcami posilní vybrané prímestské autobusové spoje zabezpečujúce dopravu študentov do a zo škôl.

Text: Martin Palkovič

Continue Reading

Aktuality

Testovacie miesto v Kine Fontána bude otvorené aj najbližší víkend

Published

on

By

Rovnako ako počas uplynulých víkendov otvorí radnica odberné miesto v Kine Fontána aj 20. a 21. marca. Vyšetrenie na ochorenie covid-19 pomocou antigénového testu tam budú robiť na základe rezervácie. Objednať si presný termín vopred je potrebné aj v ostatných mobilných odberných miestach (MOM) fungujúcich v meste Piešťany.

Odberné miesto v Kine Fontána (Beethovenova 8) bude otvorené v sobotu a v nedeľu 20. a 21. marca od 8.00 do 20.00 h (s prestávkami pre personál v časoch 11.00 – 12.00 h a 17.00 – 18.00 h). Možnosť rezervovať si presný termín bude spustená v piatok 19. marca o 12.50 h na tejto adrese: https://services.bookio.com/mesto-piestany/widget

Termíny vo všetkých ostatných MOM fungujúcich v meste Piešťany je nutné si vopred rezervovať na korona.gov.sk. Bez nutnosti rezervácie aktuálne funguje MOM vo Vrbovom.

Hotel Granit (Kúpeľný ústav F. E. Scherera), Teplická 81, Piešťany, pondelok – sobota od 8.00 do 16.00 h

Napoleonské kúpele, Kúpeľný ostrov, Piešťany, pondelok – sobota od 10.00 do 18.00 h

Unimobunka pri OD Prior, Andreja Hlinku 46, Piešťany, pondelok – piatok od 11.30 do 15.30 h a od 16.00 do 20.00 h, sobota od 8.00 do 12.00 h a od 12.30 do 16.30 h

Unimobunka pri predajniach Topsport a Charvát, Ulica A. Hlinku 7053/48, Piešťany, pondelok až sobota od 8.00 do 12.00 h a od 12.15 do 16.15 h

Parkovisko pri poliklinike, Rekreačná 2, Piešťany, pondelok – streda, piatok – nedeľa od 8.00 do 16.00 h, štvrtok od 8.00 do 18.00 h

Auto City Vrbové, Nám. J. Emanuela 310/26, 922 03 Vrbové, utorok – nedeľa od 9.00 do 12.00 a od 13:00 do 18.00 h

Text: Martin Palkovič Zdroj: piestany.sk, health.gov.sk

Continue Reading

Reklama

Populárne články