Polícia hľadá neznámeho podpaľača

Polícia hľadá neznámeho podpaľača

19. decembra 2016 Off Od PNky.sk

Polícia v Trnave rieši za posledné obdobie viacero prípadov poškodzovania cudzej veci, pri ktorých neznámy páchateľ podpálil smetné nádoby. K takémuto konaniu došlo aj v noci zo štvrtka na piatok 16. decembra, kedy bol založený požiar na Saleziánskej ulici. Neznámy páchateľ založil krátko pred polnocou požiar v plastovej zbernej nádobe, a od nej sa následne poškodila aj nádoba stojaca vedľa. O niekoľko minút zhoreli smetné nádoby aj na vyhradených stojiskách priľahlých ulíc, Spojnej a Poštovej. Neskôr v ten deň zapálil neznámy páchateľ odpadovú nádobu aj na Špačinskej ulici.

DSC_0007

Polícia v rámci Trnavy zaznamenala niekoľko desiatok takto podpálených smetných nádob v rôznych častiach mesta a obracia sa so žiadosťou o pomoc aj na občanov. K tomuto konaniu dochádza v nočnej dobe a existuje riziko, že od horiacej smetnej nádoby sa môže chytiť aj napríklad blízko stojace auto. Často požiar založený v jednej nádobe poškodí aj tie vedľa stojace, čím sa zvyšuje škoda na majetku.

Polícia žiada občanov, ktorí by si všimli pohyb podozrivých či cudzích osôb v blízkosti smetných nádob alebo manipuláciu s otvoreným ohňom, aby to oznámili na políciu prostredníctvom linky 158. Polícia na miesto vyšle hliadku, ktorá môže osoby skontrolovať, resp. zabrániť prípadnému ďalšiemu protiprávnemu konaniu. Občianska všímavosť môže v tomto prípade zohrať zásadnú úlohu, preto vyzývame občanov, aby neváhali kontaktovať políciu a pomohli tak pri vypátraní páchateľa.

DSC_0003

-TS Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Trnave-