Polícia pátra po mužovi, ktorý je podozrivý zo zločinu lúpeže v súbehu s prečinom porušovania domovej slobody. K lúpežnému prepadnutiu staršej pani došlo v nedeľu 8. januára v nočných hodinách. Páchateľ preskočil oplotenie rodinného domu v Trnave a vzápätí rozbil okno, ktorým vošiel dnu. Domácu pani fyzicky napadol a počas útoku žiadal od nej peniaze. V strachu o svoj život mu žena ukázala miesto, kde si ukrývala peniaze, okrem ktorých jej ukradol štyri zlaté prstene a retiazku. 87-ročnej Trnavčanke spôsobil viaceré zranenia, pre ktoré musela byť hospitalizovaná v nemocnici. Odcudzením zlatých šperkov a peňazí jej spôsobil škodu za viac ako 5000 eur. V zmysle zákona hrozí za skutky trest odňatia slobody na 7 až 12 rokov.

Policajní operatívci na objasnení zločinu lúpežného prepadnutia intenzívne pracujú. V súvislosti s prípadom je podozrivý 38-ročný Pavol Bihari z Trnavy, ktorý bol už v minulosti viackrát súdne trestaný. Okrem iného má aj súdom uložený zákaz pobytu v Bratislave. Podľa informácií, ktoré polícia získala, muž sa v poslednom čase zdržiava v Bratislave, ale aj v Trnave a na presun používa zväčša vlakové spojenia a taxíky. Za účelom jeho zadržania bolo po mužovi vyhlásené pátranie.

Polícia v súvislosti s týmto prípadom upozorňuje najmä starších ľudí, aby boli obozretní a nevpúšťali cudzích ľudí do svojich príbytkov. Pri spozorovaní muža, ale aj pri iných podozrivých osobách je vhodné ihneď kontaktovať políciu na čísle 158.

-TS Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Trnave-

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972