Za predošlých sedem dní zomrelo na slovenských cestách 14 ľudí. Len v piatok to bolo sedem. Za uplynulý víkend celkovo desať. O život prišli dvaja chodci, jeden cyklista, traja motorkári, päť vodičov a traja spolujazdci. Podľa polície končí prevencia a nastupuje represia.

Vedenie polície dnes na tlačovej konferencii informovalo o tragickom týždni na slovenských cestách. Podľa informácie vo facebookovom poste v piatok viceprezident policajného zboru vydal pokyn k zvýšenému dohľadu nad bezpečnosťou premávky policajtom po celom Slovensku. „Vodiči o tom dobre vedeli, len na našom Facebooku sa táto informácia dostala k tisíckam ľudí. A výsledok? Počas víkendu 2 281 vodičov išlo rýchlo, 1 412 vodičov bolo riešených za spôsob jazdy, 146 vodičov pilo,“ informovali policajti.

„Nejdeme sa nikomu prosiť a vyhrážať. Dospeli sme do štádia, že prevencia končí a nastupuje represia voči tým, ktorí si zo zákona o cestnej premávke robia trhací kalendár,“ povedal na tlačovej konferencii viceprezident Policajného zboru Róbert Bozalka.

Od včerajšej polnoci až do odvolania platia zvýšené opatrenia na cestách, do ktorých sa zapoja policajti aj z iných útvarov. Využijú pritom nielen novú techniku na meranie rýchlosti, ale aj objektívnu zodpovednosť. Pokuty budú udeľované na hornej hranici sadzby. „Tento stav bude na cestách trvať dovtedy, pokiaľ sa vodiči nespamätajú,“ informovali policajti na svojej FB stránke.

Záznam z dnešnej tlačovej konferenie:


-red- Zdroj: PZ SR

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972