Aktuality

Polícia deti na bicykloch na pešej zóne nesmie pokutovať

By 20. júla 201221 júla, 2012No Comments

Podľa zákona nie je za priestupok zodpovedný ten, kto v čase jeho spáchania nedovŕšil 15 rokov. Deti môžu po pešej zóne bicyklovať beztrestne.

[singlepic id=14676 w=320 h=240 float=left]Potvrdil to krajský policajný hovorca Michal Hanus aj zástupca náčelníka mestskej polície Peter Gogol. „V prípade že, sa priestupku dopustí osoba, ktorá v čase jeho spáchania nedovŕšila pätnásty rok svojho veku, nie je možné tento priestupok prejednať a vec musí byť v zmysle zákona o priestupkoch odložená,“ uviedol Michal Hanus.

Sťažnosti na malých cyklistov evidujú mestskí policajti na pešej zóne najmä v letných mesiacoch. „Zvyšujeme preventívne podľa možnosti hliadky pohybujúce sa po pešej zóne,“ povedal Peter Gogol. Cyklistov, ktorí nedovŕšili 15 rokov však podľa jeho slov môžu iba upozorniť na porušenie pravidiel. Príslušníci Policajného zboru pritom nemajú žiadne rozšírené kompetencie oproti mestským policajtom.

Dospelým pritom podľa Petra Gogola hrozí od mestskej polície pokuta 66 eur a mladistvým 33 eur. Krajský policajný hovorca povedal, že za priestupok môžu uložiť pokutu do 100 eur, v blokovom konaní do 60 eur. U mladistvých (osoby staršie ako 15 a mladšie ako 18 rokov) sa horná hranica pokuty znižuje na polovicu.

Text a foto: M. Palkovič

REKLAMACamping Pullman - neseďte doma, príďte k nám

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972