Aktuality

Polícia: Cyklista v kóme si zranenia spôsobil sám

By 4. februára 2013No Comments

O prípade ťažko zraneného muža, ktorého našli pri hnojisku v Obci ostrov, sme informovali v auguste. Koncom októbra bolo v trestné stíhanie v tejto veci zastavené.

[singlepic id=34264 w=520 h=340 float=center]

 

Podľa krajského policajného hovorcu Michala Hanusa je z vyšetrovania zrejmé, že „cyklista spôsobil zranenie sám pri nekoordinovanom páde z bicykla počas jazdy, čo potvrdil aj záver znaleckého posudku znalca z odboru zdravotníctva. Na bicykli nebolo obhliadkou znalca z odboru cestná doprava zistené poškodenie, ktoré by nasvedčovalo, že došlo k zrážke s motorovým vozidlom. “

Muž z Piešťan pritom utrpel vážne zranenia. Napriek použitiu cyklistickej prilby mal rozbitú lebku, opuch mozgu, zlomené rebrá, pomliaždené pľúca a zlomenú panvu. Na mieste kde ho našli, je iba mierny kopec. Išlo pri tom o skúseného cyklistu s predpísanou výbavou.

Krátko po nehode sa jeho rodina obrátila na médiá s prosbou o pomoc pri hľadaní svedkov nehody. Polícia s adresovala verejnosti podobnú výzvu o niekoľko dní neskôr. Spis prevzali trnavskí policajti.

„Vo veci boli vypočutí svedkovia, ktorí ako prví cyklistu našli už spadnutého na ceste a vec ohlásili na tiesňovú linku. Iní svedkovia sa neprihlásili a ani zistení neboli,“ informoval Michal Hanus.

K objasneniu nemohol prispieť ani zranený cyklista, ktorý stále leží v kóme.

Text a ilustr. foto: Martin Palkovič

REKLAMA

fitness sity dieta

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972