Polícia bude aj tento rok dohliadať na bezpečnosť v cestnej premávke počas Sviatku všetkých svätých a Pamiatky zosnulých od piatka 28. októbra do stredy 2. novembra. Opatrenia sa budú týkať premávky na cestách a v okolí cintorínov nakoľko minulý rok došlo na cestách v tomto období k 211 dopravným nehodám, pri ktorých zahynulo šesť osôb, ťažko sa zranilo 13 osôb a 85 sa zranilo ľahko. Polícia obyvateľov tiež varuje, aby zvýšili opatrnosť a nestali sa obeťou zlodejov.

„Vzhľadom na to, že tieto sviatky sú každoročne spojené so zvýšeným náporom zo strany vodičov, polícia prijala opatrenia na ich bezproblémové zvládnutie. Dopravní policajti budú podľa potreby riadiť a usmerňovať premávku na príjazdových cestách k cintorínom a na parkoviskách. Dohľad zvýšia aj na frekventovaných križovatkách a hlavných cestných ťahoch. Polícia žiada všetkých účastníkov cestnej premávky, aby dbali na zvýšenú opatrnosť, predvídavosť a ohľaduplnosť. Vodiči, aby rešpektovali práva chodcov a cyklistov, najmä na priechode pre chodcov a prispôsobili svoju jazdu poveternostným podmienkam,“ informuje krajská policajná hovorkyňa Martina Kredatusová.

Počas Dušičiek budú posilnené aj hliadky poriadkovej polície, ktoré budú strážiť verejný poriadok a posvietia si na zlodejov najmä v okolí cintorínov. Polícia radí, aby obyvatelia nedávali zbytočne šancu zlodejom a nenechávali svoje veci „na očiach“ v aute. Je dôležité strážiť si svoje veci aj na cintoríne či v kostole, zlodejom stačí malá nepozornosť a kabelka zmení majiteľa. Na osobné veci nezabúdať na ostražitosť ani na staniciach a počas cesty v hromadných prostriedkoch, nenosiť so sebou veľkú hotovosť.

Dôležitá je aj prevencia a ak spozorujete osoby, ktoré sa správajú podozrivo, upozornite na ne hliadky polície dohliadajúce na dopravu a bezpečnosť v blízkosti cintorínov. Prípadne kontaktujte políciu na známom telefónnom čísle 158, alebo 112.

-lt/Zdroj: Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Trnave/Foto: archív-

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972