Minulý týždeň v utorok 13. augusta okolo 13.00 h vykonala kriminálna polícia v Piešťanoch pripravovaný zákrok pre podozrenie z drogovej trestnej činnosti. Posvietila si na muža a ženu z Piešťan.

Na čerpacej stanici pri výpadovke z Piešťans smerom na Vrbové policajti zaistili pri osoby v aute Volkswagen Passat. „Počas zákroku bola zadržaná 40 ročná Katarína a 33 ročný Ján, obaja z Piešťan. Pri vystupovaní žena z vrecka nohavíc vyhodila na sedačku vodiča 2 skladačky s neznámou látkou. Muž pri zákroku dobrovoľne vydal igelitové vrecko s hnedým práškom. Látky boli zaistené, pričom Kriminalisticko – expertízny ústav PZ určil, že v skladačkách sa nachádzal heroín na 2 bežné dávky a vo vrecku 57 dávok heroínu,“ informovala hovorkyňa KR PZ v Trnave Martina Kredatusová.

V stredu 14.8. vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície KR PZ v Trnave obvinil Katarínu z prečinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi. Za prechovávanie drog pre vlastnú potrebu jej hrozí odňatie slobody na 3 roky.

„Jána obvinil vyšetrovateľ z obzvlášť závažného drogového zločinu a vzhľadom ta to, že už bol v minulosti za takýto skutok odsúdený, hrozí mu odňatie slobody na 10 až 15 rokov. Vyšetrovateľ na oboch obvinených spracoval podnet pre prokurátora na väzobné stíhanie, pričom boli už vzatí do väzby,“ dodala M. Kredatusová.

-red-/TS KR PZ v Trnave Foto: KR PZ v Trnave

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972