Začiatkom augusta minulého roka policajti v Trnave chceli skontrolovať posádku čudne jazdiaceho Fiatu. Nasledovala naháňačka ako z akčného filmu aj so streľbou. Policajti napokon auto zastavili v Maduniciach pri poľnohospodárskom družstve. Pred dvomi týždňami sa v médiach objavilo video preukazujúce na neadekvátnu tvrdosť zásahu proti vodičke po zastavení auta. Dnes polícia informovala ako dopadli policajti, ktorých už medzičasom vyšetrovala inšpekcia ministerstva vnútra.

„V súvislosti so zákrokom príslušníkov pohotovostnej motorizovanej jednotky zo dňa 2.8.2016 boli dňom 17. marca všetci traja obvinení policajti rozkazom vedúceho služobného úradu MV SR prepustení zo služobného pomeru príslušníka policajného zboru,“ informovala krajská policajná hovorkyňa Martina Kredatusová.

Policajti v utorok 2. augusta pri naháňačke medzi Trnavou a Madunicami vystrelili 19-krát do vzduchu a 13-krát na auto.  V aute sa viezli štyri mladé ženy, čo policajti údajne počas naháňačky nedokázali rozlíšiť. 21-ročná vodička M. z Hlohovca – Šulekova, ktorá nemala vodičský preukaz, bola pri zákroku zranená, utrpela strelné poranenie hrudníka a ucha. Vodičku si policajti podali aj po zastavaní vozidla. Zábery, ktoré vzbudili veľkú dávku kritiky na prácu polície sa na verejnosť dostali pred dvomi týždňami. Policajná hovorkyňa už v auguste hneď po incidente informovala, že použitie zbraní vyhodnotili nadriadení zasahujúcich policajtov ako adekvátny, zákrok však ešte mala kontrolovať inšpekčná služba ministerstva vnútra.

-th- Ilustr. foto

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972