V posledný februárový týždeň si piešťanskí mestskí policajti posvietili na parkovanie na vyhradených parkoviskách. Kontrolovali, či majú parkujúce vozidlá zaplatený poplatok. Jednou z lokalít bolo aj Námestie SNP pred mestským úradom, kde parkuje množstvo jeho zamestnancov. Jedným z tých, ktorí nemali veci v poriadku, bol aj hlavný kontrolór Martin Svorad. Nebol to prvý prípad, kedy mal v tejto oblasti problémy.

Kontrolu pred mestským úradom potvrdil náčelník piešťanskej mestskej polície Marcel Mihalik. Na otázku, či medzi vodičmi, ktorí nemali parkovací lístok, alebo parkovaciu kartu, bol aj hlavný kontrolór, odpovedal: „Riešili sme aj pána kontrolóra okrem ďalších úradníkov, v minulosti aj poslancov a budeme v tom samozrejme pokračovať.“

Martin Svorad je hlavným kontrolórom Mesta Piešťany od februára 2017. Medzi jeho úlohy patrí okrem iného kontrola príjmov, výdavkov a finančných operácií obce, či kontrola dodržiavania všeobecne záväzných právnych predpisov vrátane nariadení obce.  Požiadali sme ho o vyjadrenie k minulotýždňovej situácii, avšak nereagoval.

Problémy s parkovaním nemal po prvý raz. Podľa článku zverejneného pred desiatimi rokmi Piešťanským týždňom, teda v období keď bol Martin Svorad v rokoch 2005 až 2011 za primátora Rema Cicutta referentom útvaru hlavného kontrolóra, mal rovnako problémy s parkovaním. Vtedy ho mestská polícia pokutovala za parkovanie na zakázanom mieste. Hliadka si navyše všimla, že jazdil s falošnou kartou na parkovanie pre invalidov. 

-th- Ilustr. foto

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972