Connect with us

Aktuality

Policajti riešili drogy v spodnej bielizni, napadnutie vodiča autobusu i krádež šperkov

Published

on

Príslušníci polície v Trnavskom kraji riešili v uplynulých týždňoch hneď niekoľko trestných činov. V prvom prípade napadli otec so synom 55-ročného šoféra autobusu, ktorý utrpel stredne ťažké zranenia. Liečiť sa z nich bude 4 až 6 týždňov. Útočníkom teraz hrozia tri, respektíve jeden a pol roka, nakoľko syn mal len 16 rokov. V inom prípade zase muž počas rekonštrukčných prác na trnavskom sídlisku odcudzil 13 rodinných šperkov v hodnote viac ako 1 700 eur. Policajti v Hlohovci zase zadržali muža, ktorý v spodnej bielizni ukrýval zatavenú plastovú striekačku s bielou kryštalickou látkou. Vďaka expertíze zistili, že ide o drogy. Vyšetrovateľ následne obvinil 37-ročného muža z prechovávania drog, za čo mu hrozí trest odňatia slobody na 3 až 10 rokov.

Z prečinu ublíženia na zdraví a výtržníctva obvinili policajti z Leopoldova otca so synom. V polovici mája nasadol 16-ročný syn do linkového autobusu, ktorý premáva na trase Trnava – Siladice. Počas jazdy došlo k slovnej potýčke medzi ním a vodičom autobusu, čo sa nepáčilo otcovi a počas obednej prestávky fyzicky napadli vodiča. 55-ročného muža najskôr udrel otec do tváre a potom ho cez zadné dvere autobusu vyhodili von. V útoku potom pokračoval aj 16-ročný mladík, ktorý ho niekoľkokrát kopol do tváre. Podľa lekárskej správy utrpel vodič stredne ťažké zranenia, z ktorých sa bude liečiť 4 až 6 týždňov. Pri páde si zlomil členok a zlomeniny mal aj v tvárovej časti. 47-ročný otec spolu so synom čelia obvineniu z úmyselného ublíženia na zdraví a výtržníctva, za čom v zmysle zákona môže hroziť väzenie až na 3 roky. Trestná sadzba sa u mladistvých znižuje o polovicu.

Policajti z Hlohovca zadržali muža, ktorý bol odsúdený na 7 mesiacov nepodmienečne s 11 dávkami pervitínu. Muž bol už v minulosti hlohovskými policajtmi s drogami niekoľkokrát pristihnutý. Teraz ho chytili v nedeľu 24. júla, krátko po polnoci na ulici Šomodskej v Hlohovci. V spodnej bielizni mal ukrytú zatavenú plastovú striekačku s bielou kryštalickou látkou. Policajti ju zaistili a expertízne skúmanie potvrdilo, že ide o drogy. Vyšetrovateľ obvinil 37-ročného muža z Hlohovca z prechovávania drog, za čo mu hrozí trest odňatia slobody na 3 až 10 rokov. Nakoľko išlo o odsúdeného, policajti ho z cely policajného zaistenia eskortovali na druhý deň do výkonu trestu.

Policajti obvinili z krádeže 39-ročného muža z okresu Trnava. Počas rekonštrukčných prác v istom trnavskom byte na sídlisku Družba v Trnave došlo ku krádeži rodinných šperkov. Domáca pani nahlásila prípad na polícii a škodu vyčíslila na 13 šperkoch, odcudzených peniazoch a fotoaparáte s príslušenstvom na viac ako 1700 eur. Obvinený muž sa ku krádeži priznal a časť odcudzených vecí vrátil späť majiteľke. V minulosti už trestanému mužovi hrozí väzenie až na 2 roky.

-lt/Zdroj: Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Trnave/Foto: ilustračné, archív-

Aktuality

Veľkú noc sprítomňuje pri kostole sv. Štefana aj nasvietený kríž

Published

on

By

Po scéne z Kalvárie, ktorou sa členky Materského centra Úsmev a dobrovoľníci snažili navodiť a priblížiť veľkonočnú atmosféru, pripravili aj ďalšiu symbolickú výzdobu. Pri severných dverách kostola sv. Štefana postavili nasvietený kríž symbolizujúci utrpenie i nádej Veľkej noci.

Hoci sa v posledných dňoch pandemická situácie pomaly zlepšuje, stále je otázne, či bude možné sláviť Veľkonočné sviatky počas obradov prístupných verejnosti. I preto zástupkyne Materského centra Úsmev a ďalší dobrovoľníci rozmýšľali už vopred ako pomôcť pri prežívaní sviatkov. Ich kreativita je známa, a tak i tento raz prišli so zaujímavými nápadmi.

Inštalácia scény z kalvárie pri farskom dvore už niekoľko týždňov  nabáda ľudí zastaviť sa a zamyslieť. Rodiny s deťmi ju majú ako cieľ svojej vychádzky, keď rodičia môžu deťom priblížiť, čo sa dialo počas veľkonočného trojdnia.

Kríž stojaci na Mariánskom námestí pri severných dverách kostola sv. Štefana prináša svetlo. Svetlo nádeje, že po smrti prichádza zmŕtvychvstanie a nový život. Veriaci pri ňom môžu rozjímať nad veľkonočnými udalosťami zo svojej perspektívy, ale prináša dôvod na zamyslenie i pre neveriacich.

-th-

 

Continue Reading

Aktuality

Hygienik neodporúča otvorenie piešťanských škôl a škôlok v plnom rozsahu

Published

on

By

Epidemiologická situácia v okrese Piešťany sa zlepšila, ale regionálny hygienik neodporúča otvorenie škôl a škôlok v plnom rozsahu. Prezenčnú výučbu až po veľkonočných sviatkoch avizuje aj trnavská radnica. Hlohovec s ňou začína už od pondelka 22. marca.

Ešte jeden alebo dva týždne budú školy a škôlky v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Piešťany otvorené iba pre deti rodičov, ktorí nemôžu pracovať z domu. V závere včerajšieho (18. 3.) rokovania mestského zastupiteľstva to povedal primátor Peter Jančovič.

Piešťanský región bude podľa COVID automatu od 22. marca zaradený medzi okresy s III. stupňom varovania (bordové), v ktorom je povolené prezenčné vyučovanie v materských školách aj na I. stupni základných škôl. Taktiež sa môžu do lavíc vrátiť deti, ktoré sa nevedia učiť dištančne aj žiaci koncových ročníkov základných a stredných škôl. Rozhodnutie je na zriaďovateľoch, ktorí by sa mali riadiť stanoviskom hygienika.

Regionálny úrad verejného zdravotníctva v Trnave neodporúča v okrese Piešťany prevádzkovať prezenčnú výučbu od 22. marca. Pre okresy Trnava a Hlohovec je jeho stanovisko miernejšie.

Piešťanská radnica preto otvorenie škôl nateraz odkladá. „Incidencia je u nás vyššia ako v Hlohovci a v Trnave, ale situácia sa zlepšuje. Keď som sa o tom rozprával s regionálnym hygienikom, povedal, nech počkáme,“ vysvetlil primátor Peter Jančovič s tým, že by to malo trvať ešte jeden až dva týždne.

V takom prípade by sa deti vrátili do materských škôl a na I. stupeň základných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Piešťany až po veľkonočných sviatkoch, teda 7. apríla.

O tomto termíne hovorí aj trnavská radnica s tým, že otvorenie by znamenalo okamžitý nárast mobility. Mesto Hlohovec začína s prezenčnou výučbou už 22. marca.

O rovnakom dátume začiatku prezenčnej výučby študentov končiacich ročníkov stredných škôl vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti informoval Trnavský samosprávny kraj (TTSK). Dohromady ich je približne 3 400. Školy sú od nich oprávnené žiadať potvrdenie o negatívnom výsledku testu na ochorenie covid-19, ktorý nie je starší ako sedem dní.

„V interiéri zároveň platí povinnosť prekrytia horných dýchacích ciest respirátorom triedy minimálne FFP2. V školách budú platiť prísne hygienické a protiepidemiologické opatrenia. Situáciu v súvislosti s nástupom do škôl bude župa monitorovať a v prípade potreby operatívne prijímať ďalšie opatrenia,“ uviedol Stanislav Pravda, riaditeľ Odboru školstva Úradu TTSK.

Kraj zatiaľ neobnoví prevádzku školských internátov okrem ubytovania študentov končiacich ročníkov stredných zdravotníckych škôl. Jednotlivé stredné školy budú zisťovať záujem žiakov aj učiteľov o stravovanie a podľa toho prispôsobia otváranie jedální.

Vyučovací proces študentov nekončiacich ročníkov 50 župných stredných škôl bude pokračovať dištančnou formou aj po pondelku 22. marca. Župa po dohode so zmluvnými dopravcami posilní vybrané prímestské autobusové spoje zabezpečujúce dopravu študentov do a zo škôl.

Text: Martin Palkovič

Continue Reading

Aktuality

Testovacie miesto v Kine Fontána bude otvorené aj najbližší víkend

Published

on

By

Rovnako ako počas uplynulých víkendov otvorí radnica odberné miesto v Kine Fontána aj 20. a 21. marca. Vyšetrenie na ochorenie covid-19 pomocou antigénového testu tam budú robiť na základe rezervácie. Objednať si presný termín vopred je potrebné aj v ostatných mobilných odberných miestach (MOM) fungujúcich v meste Piešťany.

Odberné miesto v Kine Fontána (Beethovenova 8) bude otvorené v sobotu a v nedeľu 20. a 21. marca od 8.00 do 20.00 h (s prestávkami pre personál v časoch 11.00 – 12.00 h a 17.00 – 18.00 h). Možnosť rezervovať si presný termín bude spustená v piatok 19. marca o 12.50 h na tejto adrese: https://services.bookio.com/mesto-piestany/widget

Termíny vo všetkých ostatných MOM fungujúcich v meste Piešťany je nutné si vopred rezervovať na korona.gov.sk. Bez nutnosti rezervácie aktuálne funguje MOM vo Vrbovom.

Hotel Granit (Kúpeľný ústav F. E. Scherera), Teplická 81, Piešťany, pondelok – sobota od 8.00 do 16.00 h

Napoleonské kúpele, Kúpeľný ostrov, Piešťany, pondelok – sobota od 10.00 do 18.00 h

Unimobunka pri OD Prior, Andreja Hlinku 46, Piešťany, pondelok – piatok od 11.30 do 15.30 h a od 16.00 do 20.00 h, sobota od 8.00 do 12.00 h a od 12.30 do 16.30 h

Unimobunka pri predajniach Topsport a Charvát, Ulica A. Hlinku 7053/48, Piešťany, pondelok až sobota od 8.00 do 12.00 h a od 12.15 do 16.15 h

Parkovisko pri poliklinike, Rekreačná 2, Piešťany, pondelok – streda, piatok – nedeľa od 8.00 do 16.00 h, štvrtok od 8.00 do 18.00 h

Auto City Vrbové, Nám. J. Emanuela 310/26, 922 03 Vrbové, utorok – nedeľa od 9.00 do 12.00 a od 13:00 do 18.00 h

Text: Martin Palkovič Zdroj: piestany.sk, health.gov.sk

Continue Reading

Reklama

Populárne články