Príslušníci polície v Trnavskom kraji riešili v uplynulých týždňoch hneď niekoľko trestných činov. V prvom prípade napadli otec so synom 55-ročného šoféra autobusu, ktorý utrpel stredne ťažké zranenia. Liečiť sa z nich bude 4 až 6 týždňov. Útočníkom teraz hrozia tri, respektíve jeden a pol roka, nakoľko syn mal len 16 rokov. V inom prípade zase muž počas rekonštrukčných prác na trnavskom sídlisku odcudzil 13 rodinných šperkov v hodnote viac ako 1 700 eur. Policajti v Hlohovci zase zadržali muža, ktorý v spodnej bielizni ukrýval zatavenú plastovú striekačku s bielou kryštalickou látkou. Vďaka expertíze zistili, že ide o drogy. Vyšetrovateľ následne obvinil 37-ročného muža z prechovávania drog, za čo mu hrozí trest odňatia slobody na 3 až 10 rokov.

Z prečinu ublíženia na zdraví a výtržníctva obvinili policajti z Leopoldova otca so synom. V polovici mája nasadol 16-ročný syn do linkového autobusu, ktorý premáva na trase Trnava – Siladice. Počas jazdy došlo k slovnej potýčke medzi ním a vodičom autobusu, čo sa nepáčilo otcovi a počas obednej prestávky fyzicky napadli vodiča. 55-ročného muža najskôr udrel otec do tváre a potom ho cez zadné dvere autobusu vyhodili von. V útoku potom pokračoval aj 16-ročný mladík, ktorý ho niekoľkokrát kopol do tváre. Podľa lekárskej správy utrpel vodič stredne ťažké zranenia, z ktorých sa bude liečiť 4 až 6 týždňov. Pri páde si zlomil členok a zlomeniny mal aj v tvárovej časti. 47-ročný otec spolu so synom čelia obvineniu z úmyselného ublíženia na zdraví a výtržníctva, za čom v zmysle zákona môže hroziť väzenie až na 3 roky. Trestná sadzba sa u mladistvých znižuje o polovicu.

Policajti z Hlohovca zadržali muža, ktorý bol odsúdený na 7 mesiacov nepodmienečne s 11 dávkami pervitínu. Muž bol už v minulosti hlohovskými policajtmi s drogami niekoľkokrát pristihnutý. Teraz ho chytili v nedeľu 24. júla, krátko po polnoci na ulici Šomodskej v Hlohovci. V spodnej bielizni mal ukrytú zatavenú plastovú striekačku s bielou kryštalickou látkou. Policajti ju zaistili a expertízne skúmanie potvrdilo, že ide o drogy. Vyšetrovateľ obvinil 37-ročného muža z Hlohovca z prechovávania drog, za čo mu hrozí trest odňatia slobody na 3 až 10 rokov. Nakoľko išlo o odsúdeného, policajti ho z cely policajného zaistenia eskortovali na druhý deň do výkonu trestu.

Policajti obvinili z krádeže 39-ročného muža z okresu Trnava. Počas rekonštrukčných prác v istom trnavskom byte na sídlisku Družba v Trnave došlo ku krádeži rodinných šperkov. Domáca pani nahlásila prípad na polícii a škodu vyčíslila na 13 šperkoch, odcudzených peniazoch a fotoaparáte s príslušenstvom na viac ako 1700 eur. Obvinený muž sa ku krádeži priznal a časť odcudzených vecí vrátil späť majiteľke. V minulosti už trestanému mužovi hrozí väzenie až na 2 roky.

-lt/Zdroj: Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Trnave/Foto: ilustračné, archív-

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972