V predošlom období zhorelo niekoľko smetných nádob aj v Piešťanoch, ale v krajskom meste sa potýkajú s ďaleko väčším problémom. Trnavská polícia stále pátra po páchateľovi alebo páchateľoch, ktorí majú na svedomí zapaľovanie smetných nádob. Na území mesta Trnava došlo od minulého roku celkovo asi k 50 prípadom, pri ktorých zhoreli nádoby na odpad.

DSC_0007Podľa vyjadrenia hovorkyne KR PZ v Trenave Martiny Kredatusovej došlo k tomuto prečinu poškodzovania cudzej veci v rôznych častiach mesta. „Najviac na sídlisku Prednádražie, na uliciach Gejzu Dusíka, Beethovena a Botanickej. Nádoby horeli tiež na Kopánke, na viacerých uliciach. Podobný prípad eviduje polícia aj z utorka (14.2.). Neznámy páchateľ podpálil dve tisíclitrové smetné nádoby v blízkosti garáží na Tamaškovičovej ulici,“ informovala M. Kredatusová.

K tejto trestnej činnosti dochádza v nočnej dobe a existuje riziko, že od horiacej smetnej nádoby sa môže chytiť napríklad blízko stojace auto. Požiar založený v jednej nádobe často poškodí aj tie vedľajšie, čím sa zvyšuje škoda na majetku.

Polícii by pri vypátraní páchateľa mohla pomôcť iniciatíva zo strany občanov. „Uvítali by sme, keby nám nahlásili pohyb podozrivých osôb v blízkosti smetiakov alebo ak si všimnú manipuláciu s otvoreným ohňom. Občianska všímavosť môže v tomto prípade zohrať zásadnú úlohu, preto vyzývame občanov, aby neváhali kontaktovať políciu a pomohli tak pri vypátraní páchateľa, resp. pomohli zabrániť ďalšiemu protiprávnemu konaniu,“ hovorí M. Kredatusová.

-red/TS KRPZ-

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972