V pondelok, 10. augusta, sa na piešťanskej pešej zóne uskutočnila preventívno-bezpečnostná dopravná akcia, zameraná na dodržiavanie dopravného značenia – pešia zóna, informovala na svojej webovej stránke piešťanská radnica. V teréne bolo od šiestej do deviatej večer deväť mestských a štátnych policajtov, ktorí udelili pokuty v celkovej výške 180 eur.

bike1
Podľa mestského webu muži zákona kontrolovali pohyb cyklistov po pešej zóne a vzhľadom na to, že viac ako dvadsať dní pred akciou, policajti cyklistov jazdiacich v tejto lokalite denne napomínali a upozorňovali, prišiel čas prejsť od prevencie k represii. Počas troch hodín policajti udelili blokové pokuty celkom vo výške 180 eur. U jedného cyklistu bolo navyše zistené aj požitie alkoholu, policajti mu namerali 1,7 promile. Podnapitý jazdec bude riešený v správnom konaní.

„Z kontrolovaných osôb bolo 90 % domácich účastníkov jazdiacich na bicykli po pešej zóne a 10 % cudzích štátnych príslušníkov. V podobných preventívno-bezpečnostných akciách budeme pravidelne pokračovať,“ informoval zástupca náčelníka piešťanskej mestskej polície Peter Gogol.

bikeDSC_0833

Zdroj: www.piestany.sk/red Foto: FB Mesto Piešťany

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972