Aktuality

Policajti objasnili zlomok vlaňajších krádeží vozidiel

By 20. februára 2013No Comments

Šoférom odporúčajú, aby si autá pred zlodejmi chránili sami. V našom kraji bolo v uplynulom roku odcudzených 383 áut. V 60 prípadoch bola krádež objasnená.

[singlepic id=34264 w=520 h=340 float=center]

 

„Aj napriek opatreniam zo strany polície, prichádza aj naďalej k páchaniu trestnej činnosti v oblasti motorových vozidiel. Polícia preto vyzýva občanov, majiteľov motorových vozidiel najmä prémiových značiek, ale aj osobných áut nižších tried, aby nezabúdali na zabezpečenie svojich vozidiel, teda ochranu svojho majetku,“ uviedol krajský policajný hovorca Michal Hanus.

Dodal, že existuje množstvo systémov, ktoré auto dokážu uchrániť. Svoju úlohu najlepšie plnia mechanické zabezpečenia. „Pri obstarávacích cenách vozidiel, ktoré sú rádovo niekoľko tisíc eur je obstarávacia cena mechanického zabezpečenia menej bolestivým variantom, ako krádež motorového vozidla. Preto polícia apeluje na motoristov, aby si svoj majetok chránili a zbytočne sa tak nevystavovali nebezpečenstvu jeho odcudzenia.“

V Trnavskom kraji bolo v roku 2012 odcudzených celkovo 383 motorových vozidiel. Z toho 60 prípadov sa podarilo objasniť. V januári 2013 zmizlo 35 vozidiel. Objasnených je zatiaľ sedem krádeží.

Zdroj: KR PZ

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972