Connect with us

Aktuality

Policajti nebudú rozdávať iba pokuty, chodci a cyklisti dostanú reflexné prvky

Published

on

Počas najbližšieho týždňa stretnete na cestách viac policajtov. Od piatka sa zamerajú na dopravnú situáciu v okolí cintorínov, ale aj na prípadných zlodejov. Chodcom a cyklistom budú celý týždeň rozdávať reflexné prvky.

policia tercik

REKLAMA

Advertisement
Hello GPT

kia akcia

„Keďže sa ako každý rok, očakáva zvýšený nápor zo strany vodičov, polícia prispeje k jeho bezproblémovému zvládnutiu. Ak sa chcete vyhnúť stresu pri parkovaní a na cintorín to nemáte ďaleko, vyberte sa naň pešo alebo verejnou dopravou,“ uviedla hovorkyňa Policajného zboru SR Denisa Baloghová.

Na cestách budú podľa jej slov aj tzv. sviatoční vodiči, polícia preto žiada všetkých účastníkov premávky, aby dbali na zvýšenú opatrnosť a ohľaduplnosť. Medzi rizikové skupiny patria starší ľudia a deti, ktoré sa často správajú nepredvídateľne. Preto je dôležitá zvýšená opatrnosť najmä v okolí škôl, obchodných centier, kostolov a cintorínov.

Advertisement
Hello GPT

„V duchu akcie Rozžiarte sa farbami budú policajti tento týždeň na celom Slovensku rozdávať chodcom a cyklistom reflexné prvky. Aj takýmto zviditeľnením sa môžu prispieť k bezpečnosti na cestách samotní účastníci cestnej premávky,“ dodala hovorkyňa.

Ďalej upozornila, aby si ľudia počas návštevy cintorínov dávali pozor na osobné veci a nenechávali nič cenné vo vozidlách. Predídu tak prípadným krádežiam.

Advertisement
Hello GPT

Zdroj: Tlačová správa PZ SR

Advertisement
Hello GPT

Pokračovať v čítaní
Advertisement Hello GPT

Populárne články