Počas najbližšieho týždňa stretnete na cestách viac policajtov. Od piatka sa zamerajú na dopravnú situáciu v okolí cintorínov, ale aj na prípadných zlodejov. Chodcom a cyklistom budú celý týždeň rozdávať reflexné prvky.

policia tercik

REKLAMA

kia akcia

„Keďže sa ako každý rok, očakáva zvýšený nápor zo strany vodičov, polícia prispeje k jeho bezproblémovému zvládnutiu. Ak sa chcete vyhnúť stresu pri parkovaní a na cintorín to nemáte ďaleko, vyberte sa naň pešo alebo verejnou dopravou,“ uviedla hovorkyňa Policajného zboru SR Denisa Baloghová.

Na cestách budú podľa jej slov aj tzv. sviatoční vodiči, polícia preto žiada všetkých účastníkov premávky, aby dbali na zvýšenú opatrnosť a ohľaduplnosť. Medzi rizikové skupiny patria starší ľudia a deti, ktoré sa často správajú nepredvídateľne. Preto je dôležitá zvýšená opatrnosť najmä v okolí škôl, obchodných centier, kostolov a cintorínov.

„V duchu akcie Rozžiarte sa farbami budú policajti tento týždeň na celom Slovensku rozdávať chodcom a cyklistom reflexné prvky. Aj takýmto zviditeľnením sa môžu prispieť k bezpečnosti na cestách samotní účastníci cestnej premávky,“ dodala hovorkyňa.

Ďalej upozornila, aby si ľudia počas návštevy cintorínov dávali pozor na osobné veci a nenechávali nič cenné vo vozidlách. Predídu tak prípadným krádežiam.

Zdroj: Tlačová správa PZ SR

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972