Zákaz vychádzania od pondelka 2. novembra neplatí pre ľudí, ktorí majú negatívny výsledok testu na ochorenie covid-19. Príslušníci policajného zboru neskúmajú zdravotný stav a ani sa neoboznamujú s lekárskym tajomstvom. Pri kontrole zákazu vychádzania preverujú len dodržanie podmienok.

V súvislosti s vyhláseným núdzovým stavom vláda prijala uznesenia, ktorými obmedzila slobodu pohybu a pobytu zákazom vychádzania. Zároveň stanovila viaceré výnimky z tohto zákazu a jednou z nich je aj absolvovanie certifikovaného testu na ochorenie covid-19 v určenom časovom období a preukázanie sa potvrdením o negatívnom výsledku tohto testu.

Podľa aktuálne platných opatrení má od pondelka 2. novembra výnimku zo zákazu vychádzania každý, kto sa preukáže potvrdením o negatívnom výsledku PCR testu alebo certifikátom vydaným Ministerstvom zdravotníctva SR s negatívnym výsledkom antigénového testu urobeného v rámci celoplošného testovania počas uplynulého víkendu.

„Príslušníci policajného zboru neskúmajú zdravotný stav a ani sa neoboznamujú s lekárskym tajomstvom. Pri kontrole zákazu vychádzania preverujú len dodržanie podmienok,“ informovala Denisa Bárdyová, hovorkyňa Prezídia Policajného zboru.

Porušenie zákazu vychádzania je podľa jej slov priestupkom na úseku civilnej ochrany. V blokovom konaní prejednávajú tieto priestupky aj príslušníci Policajného zboru a obecnej polície a na mieste môžu uložiť pokutu do 1 000 eur.

Zdroj: Tlačová správa Prezídia Policajného zboru Foto: FB/Polícia SR

About PNKYSK

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972