Connect with us

Aktuality

Policajti kontrolujú dodržiavanie zákazu vychádzania

Published

on

Zákaz vychádzania od pondelka 2. novembra neplatí pre ľudí, ktorí majú negatívny výsledok testu na ochorenie covid-19. Príslušníci policajného zboru neskúmajú zdravotný stav a ani sa neoboznamujú s lekárskym tajomstvom. Pri kontrole zákazu vychádzania preverujú len dodržanie podmienok.

V súvislosti s vyhláseným núdzovým stavom vláda prijala uznesenia, ktorými obmedzila slobodu pohybu a pobytu zákazom vychádzania. Zároveň stanovila viaceré výnimky z tohto zákazu a jednou z nich je aj absolvovanie certifikovaného testu na ochorenie covid-19 v určenom časovom období a preukázanie sa potvrdením o negatívnom výsledku tohto testu.

Advertisement
Hello GPT

Podľa aktuálne platných opatrení má od pondelka 2. novembra výnimku zo zákazu vychádzania každý, kto sa preukáže potvrdením o negatívnom výsledku PCR testu alebo certifikátom vydaným Ministerstvom zdravotníctva SR s negatívnym výsledkom antigénového testu urobeného v rámci celoplošného testovania počas uplynulého víkendu.

„Príslušníci policajného zboru neskúmajú zdravotný stav a ani sa neoboznamujú s lekárskym tajomstvom. Pri kontrole zákazu vychádzania preverujú len dodržanie podmienok,“ informovala Denisa Bárdyová, hovorkyňa Prezídia Policajného zboru.

Advertisement
Hello GPT

Porušenie zákazu vychádzania je podľa jej slov priestupkom na úseku civilnej ochrany. V blokovom konaní prejednávajú tieto priestupky aj príslušníci Policajného zboru a obecnej polície a na mieste môžu uložiť pokutu do 1 000 eur.

Zdroj: Tlačová správa Prezídia Policajného zboru Foto: FB/Polícia SR

Advertisement
Hello GPT
Advertisement
Hello GPT
Pokračovať v čítaní
Advertisement Hello GPT

Populárne články