Policajti Trnavského kraja si preverili v utorok, 23. 7. vodičov na cestách v okresoch Trnava, Hlohovec a Piešťany. Počas štvorhodinovej akcie, ktorá začala o 14.00 h, zistili policajti na cestách 72 priestupkov v doprave.

„Najčastejšie išlo o prekročenie maximálne povolenej rýchlosti v obci a mimo nej. Viac ako polovica vodičov, t. j. 38 prekročila rýchlosť jazdy, ďalších 10 vodičov počas jazdy telefonovalo a 9 nebolo riadne pripútaných bezpečnostným pásom. V úseku za Piešťanmi mimo obce, kde je stanovená maximálna rýchlosť 90 km/ hod, namerali jednému vodičovi z okr. Piešťany rýchlosť až 153 km /hod.,“ informovala krajská policajná hovorkyňa Mária Linkešová.

Alkohol za volantom zistili policajti v dvoch prípadoch u cyklistov, jeden mal 0,36 mg/l a druhý 0,61 mg/l alkoholu v dychu. V jednom prípade namerali alkohol aj vodičovi auta. Pri orientačnej dychovej skúške mu zistili najskôr 0,36 mg/l a pri opakovanej bola hodnota ešte vyššia a to 0,41 mg/l. Trom vodičom museli policajti zadržať tabuľky s evidenčným číslom pre zlý technický stav.

Polícia v okrese Trnava eviduje od začiatku roka 6 tragických nehôd, pri ktorých došlo o život 7 osôb. Tieto nehody boli zapríčinené vodičmi aj z dôvodu neprimeranej rýchlosti. Situácia na cestách v Trnavskom kraji nie je priaznivá a preto polícia bude v podobných akciách pokračovať aj v nasledujúcich týždňoch.

TS KR PZ v Trnave

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972