Connect with us

Aktuality

Policajti chytili muža, pre ktorého telefonát boli evakuované súdy na celom Slovensku

Published

on

Minulý týždeň vo štvrtok 12. marca v ranných hodinách neznámy mužský hlas na tiesňovú linku 112 oznámil, že na súde je bomba a hneď nato zložil. Nešpecifikoval, však na ktorom súde, preto polícia musela prehľadať všetky súdy v rámci celého Slovenska. Dotklo sa to aj piešťanského súdu, ktorého zamestnanci museli opustiť budovu.

„Polícia uvedené hrozby nepodceňuje a preto okamžite vykonala adekvátne bezpečnostné opatrenia, t.j. evakuáciu ľudí z objektov a následne pyrotechnickú prehliadku objektu,“ informovala E. Antalová, hovorkyňa Krajského riaditeľstva PZ v Trenčíne. Podľa jej vyjadrenia trenčianski policajti okamžite začali tiež pátrať po páchateľovi tohto skutku. Za krátko sa im podarilo vypátrať muža, ktorý volal na tiesňovú linku 112 a ktorý svojim konaním vyvolal znepokojenie časti obyvateľov.

„43-ročného Radovana z okresu Nové mesto nad Váhom policajti v zmysle zákona zadržali a obmedzili na osobnej slobode. Krátko po zadržaní sa policajtom priznal. Následne bol v procesnom postavení vypočutý. Motívom jeho skratového konania malo byť to, že vo štvrtok mal mať posledné pojednávanie pre zločin legalizácie príjmu z trestnej činnosti a bál sa, že pôjde do väzenia. Svoje konanie oľutoval. Policajtom mal priznať aj to, kde telefón popoludní zahodil,“ hovorí E. Antalová.

Advertisement
Hello GPT

Vyšetrovateľ Odboru kriminálnej polície z Trenčíne obvinil 43-ročného Radovana zo zločinu šírenia poplašnej správy. Na obvineného vyšetrovateľ spracoval podnet na návrh na jeho väzobné stíhanie. Sudca Okresného súdu v Trenčíne v pondelok 16. apríla rozhodol, že Radovan bude stíhaný väzobne. Za uvedený skutok zákon ukladá trest odňatia slobody na tri až osem rokov.
-red-/TS KR PZ Trenčín Foto: KR PZ Trenčín, -vv-

Advertisement
Hello GPT
Pokračovať v čítaní
Advertisement Hello GPT

Populárne články