Aktuality

Policajta, ktorý mal útočiť na tuningovom zraze, už nestíhajú

By 11. októbra 2013No Comments

Vyšetrovanie napadnutia mladej dvojice na Carat Tuning Party nie je ani po vyše troch mesiacoch uzavreté. Príslušník policajného zboru (PZ) zo Serede je podľa informácií z ministerstva vnútra nevinný. Ďalšie podrobnosti nezverejnili.

[singlepic id=34264 w=320 h=240 float=left]Incident, pri ktorom utrpel početné zranenia 29-ročný muž a jeho o tri roky mladšia priateľka, sa stal v piatok 21. júna na Piešťanskom letisku. Dvojicu mala obkľúčiť skupina mužov pod vplyvom alkoholu. Jeden z nich najprv zaútočil na ženu, ktorá stratila vedomie. Potom sa pustil do jej priateľa. Po útoku ho hospitalizovali so silným otrasom mozgu a zlomeninami lícnych kostí.

Prípad vyšetrovala inšpekcia ministerstva vnútra, pretože podozrivým bol policajt slúžiaci v Seredi. Skupina ďalších mužov sa podľa zhromaždených dôkazov na útok iba prizerala.

„Inšpekcia v danej veci vypočula viacerých svedkov a z dokazovania vyplynulo, že za napadnutím mladej dvojice nie je príslušník policajného zboru,“ uviedla dnes hovorkyňa ministerstva vnútra Lucia Kirinovičová.

Dodala, že „počas vyšetrovania sa podarilo zabezpečiť dôkazy smerujúce k skutočnému páchateľovi útoku, a preto bola  vec na základe príslušnosti odovzdaná na ďalšie vyšetrovanie na Okresné riaditeľstvo PZ v Trnave.“

Krajská policajná hovorkyňa však na otázku ohľadom skutočného páchateľa odpovedala nasledovne: „Polícia k tomuto prípadu zatiaľ nemôže poskytnúť žiadne informácie. Urobíme tak, ak to okolnosti vyšetrovania umožnia.“

Text a ilustr. foto: Martin Palkovič

REKLAMA

ijav-ucto

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972