Dnes popoludní mali začať stavebné práce na Vážskej cyklomagistrále v Novom Meste nad Váhom poklepaním základného kameňa. To  však bolo dopoludnia zrušené. Dôvodom má byť nepriaznivé počasie a podmáčaný terén, ktorý má brániť začiatku výstavby. V realite, ako si mnoho obyvateľov regiónu všimlo, sa však stavebné mechanizmy zakusli do ľavostrannej hrádze Biskupického kanálu už minulý týždeň.

V piatok 6. októbra popoludní Trenčiansky samosprávny kraj prostredníctvom svoje facebookovej stránky a tlačovej správy na pondelňajší začiatok výstavby: „Staňte sa v pondelok 9.10.2017 o 13.00 h svedkami výstavby historicky prvých kilometrov unikátnej 100 km dlhej Vážskej cyklotrasy! Stavebné práce začínajú na výstavbe úseku vedúceho od Horná Streda po Nové Mesto nad Váhom. Budeme radi, ak s nami prídete poklepať celkom prvý stavebný kameň megaprojektu Vážskej cyklomagistrály.“ Poklepanie sa malo uskutočniť v Novom Meste nad Váhom pri moste vedúcom ponad Biskupický kanál.

V pondelok 9. októbra dopoludnia zavesili na FB stránku kraja nasledovný oznam: „Priatelia, cyklisti, z dôvodu nepriaznivých poveternostných podmienok a podmočeného terénu dnes nie je možné začať s výstavbou tohto úseku cyklotrasy. O novom termíne vás budeme včas informovať. Ďakujeme za porozumenie :)“

V realite sa však stavebné mechanizmy zakusli do ľavostrannej hrádze Biskupického kanála už minulý týždeň. Povrchovú vrstvu hrádze stiahli ťažké mechanizmy napríklad pri Považanoch.

Cyklomagistrála o celkovej dĺžke 100 km má prepojiť juh Trenčianskeho samosprávneho kraja s jeho severnou hranicou. Výstavba najväčšieho župného projektu je rozdelená celkovo na 8 častí, pričom výstavba začína na juhu úsekom Horná Streda – Nové Mesto nad Váhom, ktorý má mať 13,4 km. Náklady na jeho výstavbu sú 3,7 mil. € a stavbu realizuje spoločnosť STRABAG.

-th- Foto: FB Trenčiansky samosprávny kraj, -mf-

 

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972