Poklepanie prvého stavebného kameňa cyklomagistrály dnes zrušili, avšak stavať už začali

Poklepanie prvého stavebného kameňa cyklomagistrály dnes zrušili, avšak stavať už začali

9. októbra 2017 Off Od PNky.sk

Dnes popoludní mali začať stavebné práce na Vážskej cyklomagistrále v Novom Meste nad Váhom poklepaním základného kameňa. To  však bolo dopoludnia zrušené. Dôvodom má byť nepriaznivé počasie a podmáčaný terén, ktorý má brániť začiatku výstavby. V realite, ako si mnoho obyvateľov regiónu všimlo, sa však stavebné mechanizmy zakusli do ľavostrannej hrádze Biskupického kanálu už minulý týždeň.

V piatok 6. októbra popoludní Trenčiansky samosprávny kraj prostredníctvom svoje facebookovej stránky a tlačovej správy na pondelňajší začiatok výstavby: „Staňte sa v pondelok 9.10.2017 o 13.00 h svedkami výstavby historicky prvých kilometrov unikátnej 100 km dlhej Vážskej cyklotrasy! Stavebné práce začínajú na výstavbe úseku vedúceho od Horná Streda po Nové Mesto nad Váhom. Budeme radi, ak s nami prídete poklepať celkom prvý stavebný kameň megaprojektu Vážskej cyklomagistrály.“ Poklepanie sa malo uskutočniť v Novom Meste nad Váhom pri moste vedúcom ponad Biskupický kanál.

V pondelok 9. októbra dopoludnia zavesili na FB stránku kraja nasledovný oznam: „Priatelia, cyklisti, z dôvodu nepriaznivých poveternostných podmienok a podmočeného terénu dnes nie je možné začať s výstavbou tohto úseku cyklotrasy. O novom termíne vás budeme včas informovať. Ďakujeme za porozumenie :)“

V realite sa však stavebné mechanizmy zakusli do ľavostrannej hrádze Biskupického kanála už minulý týždeň. Povrchovú vrstvu hrádze stiahli ťažké mechanizmy napríklad pri Považanoch.

Cyklomagistrála o celkovej dĺžke 100 km má prepojiť juh Trenčianskeho samosprávneho kraja s jeho severnou hranicou. Výstavba najväčšieho župného projektu je rozdelená celkovo na 8 častí, pričom výstavba začína na juhu úsekom Horná Streda – Nové Mesto nad Váhom, ktorý má mať 13,4 km. Náklady na jeho výstavbu sú 3,7 mil. € a stavbu realizuje spoločnosť STRABAG.

-th- Foto: FB Trenčiansky samosprávny kraj, -mf-