Topole z plochy medzi Domom umenia a amfiteátrom do týždňa zmiznú. Prvý strom spadol samovoľne pred viac ako týždňom, druhý spílili a ďalšie tri budú nasledovať. Dôvodom je ich zlý zdravotný stav a nebezpečenstvo, ktoré predstavujú.

Prvý z mohutných topoľov medzi Domom umenia a amfiteátrom našli spadnutý pred niečo vyše týždňom. V noci bol len slabý dážď, nebol žiaden vietor, či búrka, topoľ napriek tomu vyvrátilo. Následne odborníci posúdili aj ďalšie vzrastlé topole v lokalite, kde sa ukázalo, že ich zdravotný stav vôbec nie je dobrý, i keď navonok to tak nemusí vyzerať. „Stromy sú napadnuté hubovým ochorením, ktoré spôsobilo, že majú poškodenú stabilitu,“ vysvetlila v skratke situáciu riaditeľka Služieb mesta Piešťany, ktoré majú za úlohu stromy vypíliť.  Objednávateľom je Dom umenia, ktorý má v správe pozemky, kde sa nachádzajú.

Riaditeľka Domu umenia Edita Bjeloševičová zo situácie vôbec nie je nadšená. Podľa jej slov si ani nevie predstaviť, že majestátne topole z pred Domu umenia zmiznú. Prvoradá je však bezpečnosť a životy ľudí. „Nechcem si ani predstaviť, že by tade prechádzala mamička s kočíkom a niečo by sa stalo. Prvý strom padol, keď tam našťastie nikto nebol,“ komentovala situáciu E. Bjeloševičová.

V priebehu nasledujúcich dní spília Služby mesta Piešťany dva stromy, ktoré rastú v trávniku severovýchodne od amfiteátra a taktiež topoľ rastúci v betónovej skruži na asfaltovej ploche. Podľa slov riaditeľky Bjeloševičovej hneď ako to bude možné zabezpečia novú výsadbu, tak aby miesto vyzeralo esteticky a bolo opäť zelené.

-th- 

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972