Vo štvrtok 4. apríla vo večerných hodinách mali piešťanskí hasiči plné ruky práce s hasením smetných kontajnerov. Úradoval podpaľač. Celkovo išlo o štyri požiare, pri ktorých horelo jedenásť nádob.

„Hasiči z Piešťan boli vyslaní k požiarom kontajnerov na uliciach A. Hlinku a Lipová. Prvý požiar bol ohlásený krátko po 20.30 hod., ďalší krátko pred 21.00 hod. a ďalšie dva krátko pred 22.30. Celkovo išlo o požiar 10 plastových kontajnerov a jedného kovového kontajnera na textil. Pri požiari nebola žiadna osoba zranená. Príčinou vzniku požiaru bolo úmyselné zapálenie neznámou osobou,“ informovala Júlia Kedrová z KR Hasičského a záchranného zboru v Trnave. Udalosti boli dokumentované mestskou a štátnou políciou.

V tomto roku už horeli kontajnery v Borovciach, Trebaticiach a vo Veselom, pričom išlo vždy o úmyselné podpálenie. V Piešťanoch to boli včera prvé požiare v tomto roku. Podľa hovorkyne hasičov sa požiare kontajnerov objavujú každoročne.

„Polícia v Piešťanoch začala vo veci trestné stíhanie pre prečin poškodzovania cudzej veci. Takýto prípad, kedy zhoreli na jednom mieste viaceré kontajnery, eviduje polícia po dlhšej dobe. Na objasnení prípadu polícia intenzívne pracuje,“ informovala Mária Linkešová, hovorkyňa KR PZ v Trnave.

-th- Foto: -lš-

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972