Aktuality

Podnikateľský nápad roka: Nabíjačka do peňaženky z Piešťan

By 4. októbra 2013No Comments

Piešťanská firma Culcharge vytvorila prvú celosvetovo úspešnú crowdfundingovú kampaň zo Slovenska. Na svoju mini USB nabíjačku pre telefóny vyzbierali Jozef Žemla a Viktor Reviliak 94-tisíc dolárov. Jej výroba sa už rozbieha.

[singlepic id=47998 w=520 h=340 float=center]

 

Združenie mladých podnikateľov Slovenska v utorok vyhlásilo víťazov druhého ročníka súťaže Podnikateľský nápad roka. Spomedzi 320 projektov z celého Slovenska uspel v kategórii Podnikateľský nápad pre investora najmenší nabíjací USB kábel na svete z dielne mladých podnikateľov z Piešťan.

[youtube width=“560″ height=“316″]http://www.youtube.com/watch?v=l6Nr19pw5cQ#t=75[/youtube]

Pozrite si prezentáciu Culcharge na indiegogo.com

Podľa jeho autorov Jozefa Žemlu a Viktora Reviliaka ide o alternatívne riešenie celosvetového problému slabej výdrže batérií smartfónov. „Kompaktné rozmery CulCharge-u (dĺžka len 60 mm) a jeho flexibilita umožňujú užívateľovi mať ho neustále pri sebe – na kľúčoch, v peňaženke, vo vačku, pod krytom telefónu a v prípade potreby si telefón dobiť z takmer akéhokoľvek USB portu,“ píšu vo svojom profile uverejnenom na web stránke súťaže.

Ich nápad vznikol začiatkom tohto roka a odvtedy dokázali zrealizovať jeho vývoj, kampaň aj prípravu hromadnej výroby a celosvetovej distribúcie. Podarilo sa im vytvoriť prvú celosvetovo úspešnú crowdfundingovú kampaň zo Slovenska. „Za 40 dní si naše produkty predobjednalo viac ako 3 000 ľudí z celého sveta v celkovej hodnote viac ako 94-tisíc dolárov,“ konštatovali mladí podnikatelia.

Ich inovatívny produkt sa má preto reálnu šancu stať a globálne úspešnou značkou. Víťazstvo v súťaži Podnikateľský nápad roka im môže pomôcť uviesť ho úspešne na celosvetový trh.

Podnikateľský nápad roka dostali dvaja Piešťanci aj vlani. Ich príbeh nájdete tu.

Text: Tlačová správa/red Foto: podnikatelskynapadroka.sk

REKLAMA

ijav-ucto

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972