Aktuality

Pod vraždou pri Kruhovke sa podpísal aj alkohol

By 6. septembra 2012No Comments

Pred tragickým okamihom vrah aj obeť popíjali v blízkom pohostinstve a pohádali sa. Polícia objasnila skutok, ktorý sa stal v noci na 12. augusta medzi Vážskou ulicou a Ulicou Alexandra Dubčeka. Dnes o tom na tlačovej konferencii informoval krajský policajný riaditeľ Bystrík Stanko.

[singlepic id=34549 w=320 h=240 float=left]Telo našla až okolo ôsmej ráno náhodná okoloidúca. Zavraždený Pavol L. mal 47-rokov a pochádzal z Piešťan. Prítomný súdny znalec určil ako príčinu smrti šok v dôsledku vykrvácania spôsobený bodno-reznou ranou na krku.

„Policajný vyšetrovateľ v tejto súvislosti obvinil 69-ročného muža z Hlohovca z obzvlášť závažného zločinu vraždy. Usmrtený aj obvinený žili ako bezdomovci a po predchádzajúcom popíjaní v pohostinstve došlo medzi nimi k slovnej hádke a vzájomnej fyzickej potýčke,“ uviedol Bystrík Stanko. Obvinený Ján P. mal poškodenému nožom so 6 cm dlhou čepeľou spôsobiť tri bodno-rezné zranenia. Na vonkajšom kútiku pravého oka, na krku a na prstoch.

Po fyzickom útoku páchateľ z miesta ušiel. K útoku došlo v tesnej blízkosti lavičky a telo nebohého našli v neďalekých kríkoch.

Obvinený muž bol v minulosti šesťkrát súdne trestaný. Je zadržaný v cele policajného zaistenia s návrhom na väzobné stíhanie. V prípade uznania viny mu hrozí väzenie na 15-20 rokov.

Zdroj: KRPZ

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972