Aktuality

Počas Veľkej noci bude v uliciach viac policajtov

By 2. apríla 2012No Comments

Polícia počas Veľkonočných sviatkov posilní dopravné a poriadkové hliadky na celom Slovensku. V teréne bude viac aj železničných policajtov a policajtov hraničnej a cudzineckej polície.

[singlepic id=27650 w=320 h=240 float=right]Blížiacimi sa veľkonočnými sviatkami a prázdninami na školách je každoročne zvýšený presun vodičov, čím sa zvýši intenzita premávky na cestách. Policajti budú podľa potreby riadiť a usmerňovať premávku na nehodových miestach a úsekoch. Dohľad zvýšia aj na frekventovaných križovatkách a hlavných cestných ťahoch. „Pozornosť budeme venovať najmä disciplíne a ohľaduplnosti účastníkov cestnej premávky, ako aj ich správaniu voči chodcom, cyklistom a motocyklistom. Budeme pôsobiť najmä preventívne, zistené priestupky budeme riešiť podľa závažnosti,“ informovala Denisa Baloghová, hovorkyňa prezídia PZ.

V tejto súvislosti spomenula aj nebezpečie požívania alkoholu pred cestou. „Alkohol je ešte stále častým spoločníkom vodičov, treba si však uvedomiť, že jazda v opitosti nad jedno promile je už niekoľko mesiacov trestným činom, za ktorý hrozí až ročné väzenie. Najmä od soboty 7. apríla tohto roka sa budú policajti zameriavať vo zvýšenej miere na dodržiavanie najvyšších dovolených rýchlostí a dodržiavanie zákazu požívania alkoholu a iných návykových látok,“ dodala hororkyňa.

[singlepic id=27360 w=320 h=240 float=right]Od začiatku tohto roka do 1. apríla polícia podľa jej slov eviduje na území Slovenska 59 vyhasnutých životov na cestách v dôsledku dopravných nehôd, čo je o osem menej ako v minulom roku (67). Na následky dopravných nehôd doposiaľ doplatilo životom 35 vodičov a spolujazdcov, štyria motocyklisti, 16 chodcov a štyria cyklisti. Celkovo došlo na slovenských cestách k 3 078 dopravným nehodám, o 504 menej ako v rovnakom období minulý rok (3 582).

V poslednom období polícia zaznamenala niekoľko prípadov úmrtí chodcov a motocyklistov. S cieľom pozitívne ovplyvniť tento nepriaznivý vývoj, je už niekoľko týždňov v uliciach viac policajtov. Na disciplinovanosť chodcov, cyklistov a motocyklistov pôsobia prevažne preventívne.

Text: ts/red

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972