Connect with us

Aktuality

Počas týždňa bezpečnosti sa polícia zamerala na chodcov

Published

on

Policajti v kraji sa počas tohto týždňa bezpečnosti zamerali najmä na bezpečnosť chodcov. V tomto období sa rýchlo stmieva a ešte stále veľa ľudí podceňuje význam nosenia reflexných prvkov. V rámci preventívneho pôsobenia chcú teda v niektorých obciach a mestách rozdávať v uliciach reflexné pásky. Pracovníčky prevencie tiež prednášali dôchodcom a žiakom o dôležitosti viditeľných prvkov.

policiaAko informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva policajného zboru Martina Kredatusová v utorok 8. decembra hovorili preventisti o bezpečnosti chodcov na cestách s dôchodcami v obci Bučany. Reflexné pásky rozdávali žiakom v Základnej škole sv. Jozefa v Hlohovci a Základnej škole A. Kubinu v Trnave. V prednáške pre deti sa venovali okrem bezpečnosti chodcov na cestách a význame nosenia reflexných prvkov za zníženej viditeľnosti tiež aktuálnej téme internetovej kriminality.

 

Advertisement
Hello GPT

Práve dôchodcovia a deti sú pri zníženej viditeľnosti najviac ohrozenou skupinou chodcov. Policajti im preto pripomínajú, aby ako chodci predovšetkým používali chodník a tam, kde chodník nie je, aby sa pohybovali po ľavom okraji cesty s reflexnou páskou na pravej ruke. „Mnohí dôchodcovia používajú tmavé oblečenie, ktoré ich viditeľnosť ešte znižuje. Preto reflexný prvok na ich odeve zohráva v ich bezpečnosti významnú úlohu. Zvyšuje ich viditeľnosť v šere a v tme odráža dopadajúce svetlo až na 200 metrov,“ uviedla hovorkyňa.

 

Advertisement
Hello GPT

chodec1Počas týždňa bezpečnosti na cestách sa aj dopravní policajti pri svojich akciách zamerajú na nemotorových účastníkov cestnej premávky a v rámci preventívneho pôsobenia budú v uliciach rozdávať aj reflexné pásky.

Zdroj: Tlačová správa KRPZ, foto: archív PNky, KRPZ

Advertisement
Hello GPT
Pokračovať v čítaní
Advertisement Hello GPT

Populárne články