Aktuality

Počas Sviatku všetkých svätých bude na cestách viac policajtov

By 18. októbra 2012No Comments

Zvýšená bdelosť polície súvisí s náporom automobilovej dopravy, ktorý vzniká v súvislosti s návštevami cintorínov.

[singlepic id=36219 w=520 h=340 float=center]

 

„Vzhľadom na špecifické podmienky jazdy v jesennom a zimnom období (ranné hmly, sychravosť, lokálne námrazy, inverzia a pod.), ktoré si od vodičov vyžadujú dôsledné dodržiavanie pravidiel cestnej premávky, najmä tých, ktoré majú bezprostredný vplyv na bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky, bude polícia vykonávať zvýšený dohľad nad cestnou premávkou,“ informoval krajský policajný hovorca Michal Hanus.

Ďalej upozornil, že vo vzťahu k nemotorovým účastníkom cestnej premávky je dôležité, aby vodiči rešpektovali práva chodcov a cyklistov, najmä na priechode pre chodcov.

REKLAMA

„Starší ľudia a deti sú rizikové skupiny a často sa správajú nepredvídateľne, preto je na mieste zvýšená opatrnosť najmä v okolí škôl, obchodných centier, kostolov ale aj kultúrnych a reštauračných zariadení,“ dodal hovorca.

Polícia bude podľa jeho slov vykonávať zvýšený dohľad nad cestnou premávkou v dňoch od 26. do 28. októbra a od 31. októbra do 4. novembra počas Sviatku všetkých svätých, kedy je vyššia intenzita cestnej premávky.

„Osobitnú pozornosť budeme v dňoch 31. októbra a 1. novembra v čase od 12.00 do 20.00 h venovať hlavným cestným ťahom. Polícia žiada všetkých účastníkov cestnej premávky, aby dbali na zvýšenú opatrnosť a ohľaduplnosť,“ uzavrel Michal Hanus.

Text: tlačová správa Ilustr. foto: M. Palkovič

About

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972