Polícia na cestách Trnavského kraja zaevidovala v prvých troch mesiacoch roka 2016 dohromady 267 dopravných nehôd. V okrese Piešťany sa v januári, februári a marci stalo až 30 havárií, čo je o sedem viac, ako v rovnakom období minulého roka. Vodiči na našich cestách naopak jazdili menej pod vplyvom alkoholu, nakoľko dva tohtoročné zaznamenané prípady znamenajú výrazný pokles oproti prvému štvrťroku 2015, kedy ich bolo zdokladovaných až šesť. Potešujúce je hlavne to, že sa v okrese nestali žiadne smrteľné dopravné nehody.

dsc_0019

„Policajti namerali alkohol pri každej takmer desiatej nehode. Oproti minulému roku však došlo k poklesu. Najviac nehôd s alkoholom bolo v okrese Trnava, Hlohovec, Senica a Dunajská Streda. Negatívny nárast oproti minulému roku zaevidovali policajti v okresoch Hlohovec a Senica. Najčastejšie došlo k nehodám kvôli porušeniu základných povinností vodiča, nesprávnej jazde cez križovatku ale aj nedodržaním bezpečnej vzdialenosti medzi vozidlami. Vodiči by mali zvýšiť opatrnosť na miestnych komunikáciách a v poobedných až večerných hodinách,“ uviedla v tlačovej správe Mária Linkešová  z Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trnave.

DSC_0275_resize

„V mesiaci marec zaevidovali policajti 80 dopravných nehôd. Počet nehôd oproti minulému roku klesol o 7 nehôd. Štvrtinu nehôd sa stalo v okrese Trnava. Nárast v počte nehôd zaznamenali policajti v okrese Dunajská Streda a Senica. Pri nehodách boli usmrtené 3 osoby, z toho 2 osoby v okrese Trnava a 1 osoba tragicky zahynula v okrese Dunajská Streda. Pozitívne hodnotíme pokles dopravných nehôd s alkoholom. Policajti ho namerali po nehode 8 vodičom. Vlani bolo o 10 prípadov viac. Najviac nehôd zavinili opäť vodiči a to nepozornosťou a neprimeranou rýchlosťou. Polícia zaevidovali najviac nehôd v obciach na menej frekventovaných cestách,“ informovala ďalej Mária Linkešová.

-lt/Zdroj: Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Trnave/Foto: archív, Viktor Vrábel-

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972