Cyklistické preteky Okolo Slovenska sa nezadržateľne blížia, do Piešťan v smere od Topoľčian dorazia budúcu nedeľu 12. júna krátko popoludní. Polícia upozorňuje motoristov a ostatných účastníkov cestnej premávky, že na trase závodu bude výluka a vodiči by mali s obmedzením vopred rátať. V našom meste budú preteky smerované po viacerých uliciach, pričom cyklisti absolvujú dva identické okruhy. Najrýchlejší z nich by mal doraziť do cieľa približne v čase 12:50. Cesty bude polícia postupne uzatvárať v 20 minútovom predstihu a ihneď po prejdení pelotónu bude premávka v plnej miere obnovená.

571b5b1e15b7b37fb141d02307“Verím, že trasa je zostavená zaujímavo. Dodržali sme plány, že sa budeme snažiť prechádzať cez viacero kúpeľných miest. Máme tam Sliač, Brusno, Malý Smokovec, Štrbské Pleso, Rajecké Teplice, Bojnice i symbol nášho kúpeľníctva Piešťany a viaceré ďalšie. Na trase máme aj akvaparky a ďalšie turistické atrakcie. Snažili sme sa, aby boli preteky selektívne, aj s ľahšími a ťažšími etapami. Nemôžu chýbať Tatry. V rovinatích etapách sme sa snažili postupovať čo najviac v duchu fair-play a v Banskej Bystrici aj Piešťanoch sa cieľom bude prechádzať až trikrát, aby si mohli všetci pretekári dojazd naštudovať,” približuje preteky ich generálny riaditeľ a prezident Slovenského zväzu cyklistiky Peter Privara.

ci-9f3cebc7bcc058f1ec98d002b5

Trasa pretekov Okolo Slovenska 2016:
Prológ: (1,1 km): Banská Bystrica > Banská Bystrica
1. etapa (136,8 km): 3x okruh Banská Bystrica > Sliač > Mičiná > Banská Bystrica
2. etapa (170,1 km): Banská Bystrica > Brezno > Poprad > Starý Smokovec > Štrba > Štrbské Pleso
3. etapa (193,2 km): Štrbské Pleso > Svit > Tatranská Polianka > Štrb. Pleso > Liptovský Hrádok > Bešeňová > Zuberec
4. etapa (183,7 km): Zuberec > Tvrdošín > Oravská Lesná > Žilina > Rajecké Teplice > Fačkovské sedlo > Bojnice
5. etapa (121,9 km): Bojnice > Partizánske > Horné Obdokovce > Piešťany

-lt/Zdroj: www.okoloslovenska.com, Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Trnave/Foto: Aeternus Photography – Tomáš Schiller s povolením Slovenského zväzu cyklistiky-

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972