Connect with us

Aktuality

Po uliciach Trnavy chodil s mačetou v ruke

Published

on

Policajti v noci z piatka na sobotu zadržali iba 17-ročného tínedžera, ktorý sa po centre krajského mesta pohyboval s mačetou v ruke. Pri dychovej skúške mu namerali viac ako 1,5 promile alkoholu v krvi.

Mládenca s nebezpečnou zbraňou v ruke nahlásili hliadke svedkovia. Informácie o zákroku spolu s videom, ktoré nakrútili okoloidúci, zverejnili muži zákona na facebookovej stránke polície trnavského kraja.
„Zavolali ste nám, že v centre Trnavy sa pohybuje mladík s mačetou v ruke. Na miesto sme ihneď vyslali policajnú hliadku. Mladíka, zjavne pod vplyvom alkoholu, policajti na Radlinského ulici vyzvali, aby mačetu odhodil. Po opakovanej vyzve policajtov uposlúchol,“ uviedli.
Nemal pri sebe žiadne doklady a nevedel preukázať svoju totožnosť, policajti ho preto predviedli na útvar. Tam lustráciou zistili, že ide o 17 ročného Trnavčana. K zbrani uviedol, že ju niesol nabrúsiť. Dychovou skúškou mu bolo nameraných 0,73 mg/l alkoholu, čo je 1,52 promile. „Vec realizujeme ako priestupok na úseku ochrany pred alkoholizmom a kontaktovali sme zákonného zástupcu,“ dodali policajti.

Advertisement
Hello GPT

Zdroj: FB Polícia SR – Trnavský kraj

Advertisement
Hello GPT
Pokračovať v čítaní
Advertisement Hello GPT

Populárne články