Connect with us

Aktuality

Po prázdninách opäť štartuje Yamaha – ukážky už v nasledujúcom týždni

Published

on

“Niet nehudobných ľudí. Sú len nerozvinuté talenty!”, tak znie základná zásada hudobnej školy Yamaha. Po prázdninách sa v nasledujúcom týždni opäť v piešťanskom Materskom centre Úsmev rozbiehajú kurzy pre deti. Začať je možné už od 4 mesiacov.ukazka piestany

Obsiahle vyučovacie metódy a koncepty hudobnej školy Yamaha odpovedajú veku detí. Na ich vývoji sa podieľalo mnoho odborníkov z oblasti hudobnej pedagogiky, pediatrie a detskej neuropsychológie.

Deti, ktoré sa odmalička hudobne rozvíjali, získavajú okrem potešenia z hudby podvedome aj predpoklady rozvoja ich kognitívnych schopností. V kojeneckom veku vedie počúvanie hudby a učenie piesní k intenzívnemu prepájaniu siete nervových buniek v mozgu.

Advertisement
Hello GPT

Aktivity počas hodín sú zamerané na rozvoj sluchu, zraku, reči, jemnej a hrubej motoriky. Využívajú sa tiež detské masáže a tzv. babyhandling – systém cvičení, ktoré podporujú rozvoj koordinácie, rovnováhy, chôdze… Tieto “krížové pohyby” vedú k prepájaniu hemisfér a takáto aktivácia mozgu je dobrou prevenciou porúch učenia.

Ukážkové hodiny kurzu Robik pre deti od 4 do 18 mesiacov sa uskutočnia v stredu 7. septembra a štvrtok 8. septembra o 8:40 h. Ukážky kurzu pre deti od 1,5 roka s názvom Prvé krôčiky k hudbe budú 7.9. a 8.9. o 10:00 h a v pondelok 12.9. o 17:00 h.

Advertisement
Hello GPT

Viac informácií tiež na www.facebook.com/YamahaPiestany.

-red-

Advertisement
Hello GPT

 

Advertisement
Hello GPT
Pokračovať v čítaní
Advertisement Hello GPT

Populárne články