Začiatok „dušičkového“ týždňa sa na cestách niesol v pozitívnom duchu, zlom nastal v polovici týždňa. Celkovo v minulom týždni od 31. októbra do 06. novembra zahynuli pri 233 nehodách dvaja chodci a štyria vodiči a ich spolujazdci.

Dopravní policajti v okrese Dunajská Streda zaevidovali za posledné dni, v piatok a v sobotu dve nehody s účasťou chodca. V piatok, 4. novembra poobede riadil auto 18-ročný nevodič z Dunajskej Stredy. Pri cúvaní s autom Hyundai Atos na parkovisku vo Veľkom Mederi si nechal otvorené ľavé dvere, ktorými počas cúvania zachytil chodca. Nárazom spadol 75-ročný muž na zem a predbežne utrpel otras mozgu a zranenie hlavy. Vzápätí pri cúvaní narazil aj do odstaveného auta Hyundai SantaFe. Policajti na mieste zistili, že vodič jazdil bez vodičského oprávnenia. Okolnosti a príčiny nehody polícia naďalej vyšetruje.

K druhej nehode došlo v sobotu, 5. novembra podvečer v meste Dunajská Streda. 43-ročný vodič na aute Škoda Fabia išiel po Veľkoblahovskej ceste smerom do centra, keď zachytil spätným zrkadlom 55-ročnú miestnu ženu. Tá bola prevezená so zraneniami na ošetrenie do nemocnice. Žena sa práve nachádzala na priechode pre chodcov, vodičovi prichádzala na vozovku z jeho ľavej strany. Polícia alkohol pri nehode nezistila. Aj táto nehoda je naďalej v štádiu vyšetrovania.

Minulý týždeň vo štvrtok 3. novembra zomrel v Rudlove (okr. Vranov nad Topľou) 25-ročný vodič, keď z doposiaľ nezistených príčin zišiel z cesty na rovnom úseku, narazil do plotu rodinného domu. Náraz vozidlo odhodil na druhú stranu a skončilo v priekope. Deň po, v piatok 4. novembra, v katastri mesta Ružomberok došlo k zrážke dvoch osobných áut po prejdení zákruty, keď jedno prešlo do protismeru. Vodič, 57-ročný Čech, zomrel na mieste nehody.

Koniec posledného týždňa bol mimoriadne tragický, v jeden deň boli až tri nehody. Aj tie si vyžiadali najvyššiu daň, život človeka. V katastri obce Šaľa zrazil vodič 24-ročného chodca, ktorý sa pohyboval po ceste krátko po polnoci bez reflexných prvkov. Aj vo Vavrišove (okr. Liptovský Mikuláš) zomrel chodec, vo veku 43 rokov. Prechádzal cez cestu. V Gerlachove prešla na mokrej ceste do protismeru 18-ročná vodička a narazila do protiidúceho vozidla. Jeho 65-ročný vodič a 43-ročná spolujazdkyňa zomreli hneď, ďalší traja zranení pasažieri skončili v nemocnici. Presné príčiny nehôd sú samozrejme predmetom vyšetrovania, avšak ich najhoršie následky a teda smrť, je nezvratná.

Polícia apeluje na ľudí, aby sa na jazdu maximálne sústredili. V oboch prípadoch išlo o zranenia, ktorým sa dalo predísť. Okrem nesprávneho cúvania bola príčinou nehody pravdepodobne aj nedostatočná znalosť predpisov a v druhom prípade išlo o nehodu na priechode pre chodcov. Vodiči by mali pred priechodmi a pri ich prejazde obzvlášť zbystriť pozornosť.

-inf/Zdroj: Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Trnave, Prezídium Policajného zboru/Foto: archív-

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972