Zaujímavú myšlienku, aby po Piešťanoch ako atrakcia premával koč, ťahaný koňmi, má v pláne uviesť do života štátna akciovka Horezza. Prevádzkovateľ bývalého vojenského kúpeľného ústavu, dnes Hotela Granit – Kúpeľný ústav F.E. Scherera chce tento netradičný odvoz návštevníkom i obyvateľom ponúknuť už od septembra.

 koc

„Nástupná stanica by bola pred Hotelom Granit Piešťany – Kúpeľný ústav F.E.Scherera ako aj na Kúpeľnom ostrove. Pokračovalo by sa centrom mesta po Kolonádovom moste cez kúpeľný ostrov a konečná stanica by bola pri Hoteli Balnea Grand,“ uviedla Mária Brečková z marketingu spoločnosti Horezza.

Prevádzku plánujú celoročnú, sedem dní v týždni. Myšlienka konského záprahu je nápadom generálneho riaditeľa Stanislava Brečku. Inšpirovali ho tradície kúpeľných miest a podobné dopravné prostriedky, obľúbené turistami i domácimi v mnohých európskych metropolách. „Tým, že Piešťany majú veľký potenciál, rozhodli sme sa zaviesť tento projekt aj tu a plánujeme aj ďalšie zaujímavé projekty, ktoré veríme že budú prispievať k celkovej atmosfére mesta,“ prezradila M. Brečková. Podobné atrakcie sa chystajú zrealizovať i v ďalších mestách, kde spoločnosť ministerstva obrany tiež prevzala vojenské zdravotnícke zariadenia.

REKLAMAbio dia web baner 300x300 maj18

Prvú jazdu konského koča by mali spustiť už ku koncu tohto leta – v septembri 2015. „Všetky povolenia v spolupráci s Mestským úradom mesta Piešťany a s Kúpeľným ostrovom sú vybavené, momentálne sa čaká na osadenie značiek a tabúľ,“ doplnila zástupkyňa marketingu spoločnosti. Okrem toho pracujú na výbere koní a v najbližších dňoch  idú zadávať do výroby koč. Ak bude o jazdu kočiarom záujem, pridajú možno ešte ďalší – jeden či dva.

-red-

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972