Po kauze nákupu CT prístroja v piešťanskej nemocnici v závere minulého roka sa premiér i nové vedenie ministerstva zdravotníctva snažilo zachrániť situáciu vyjadreniami, že do správnych rád nemocníc sa budú môcť dostať ľudia nominovaní samosprávami, či mimovládnymi organizáciami, úkor zníženia počtu zástupcov ministerstva. Podľa dostupných informácií sa zmeny v niektorých správnych radách nemocníc mali udiať  k 1. marcu. Mala medzi nimi byť aj piešťanská nemocnica. V polovici marca, na stránke nemocnice svieti stále staré zloženie správnej rady a ministerstvo na otázky týkajúce sa tejto témy neodpovedá.

Budova Nemocnica Alexandra Wintera Piešany

Ministerstvo zdravotníctva vo februári oslovilo Združenie miest a obcí Slovenska, aby zabezpečilo návrh nominácie člena správnej rady Nemocnice A. Wintera zastupujúceho Mesto Piešťany. ZMOS kontaktoval regionálne združenie ZMO Jaslovské Bohunice, ktoré oslovilo primátora Piešťan Miloša Tamajku. Ten po dohode s poslaneckým klubom Spoločne pre Piešťany, navrhol mestskú poslankyňu Zitu Brunckovú. Predseda ZMO Jaslovské Bohunice a mestský poslanec Remo Cicutto na februárovom rokovaní zastupiteľstva povedal, že by nominácia Z. Brunckovej, ktorá bola v minulosti ekonómkou i riaditeľkou nemocnice, mala byť zo strany ministerstva akceptovaná.

V polovici marca stále nie je známa infomácia, či nastali zmeny v správnej rade a predstavitelia Ministerstva zdravotníctva SR na otázky týkajúce sa tejto témy neodpovedajú.

Nejaké informácie sa však objavili, i keď sa netýkajú správnej rady. V piatok  informovala TV Markíza, že bývalú ministerku zdravotníctva Zuzanu Zvolenskú už čaká miesto v Bruseli. Otázku na túto tému položil redaktor Markízy ministrovi zahraničných vecí Miroslavovi Lajčákovi, ktorý v prvom momente zostal zaskočený. Napokon odpovedal: „Keď bude o všetkom rozhodnuté samozrejme vás budeme informovať, ale dnes ešte nie sme v takej fáze.“ Podľa ďalších slov M. Lajčák považuje Zvolenskú za odborníčku. Televízia v reportáži priniesla informáciu, že exministerka by mala pracovať na stálom zastúpení Slovenska v Bruseli.

-th-

About PNky.sk

Redakcia:
Martin Palkovič – zodpovedný redaktor
redakcia@pnky.sk

Inzercia:
inzercia@pnky.sk
Cenník inzercie

Vydavateľ:
HPA, s.r.o .
Bodona 768/48
92101 Piešťany
Slovenská republika
IČO: 47 465 972